Varjun jäi USA-s turniirivõidust ühe löögi kaugusele

Mattias Varjun
Mattias Varjun Autor/allikas: Joosep Martinson

USA-s toimunud Little Rock Invitational golfiturniiril saavutas valitsev Eesti meister Mattias Varjun teise koha, kaotades võitjale ühe löögiga. Carl Hellat jäi Copperhead Championshipil jagama kaheksandat kohta.

Enne otsustavat ringi jagas Varjun kolmandat kohta ning temast ees olid vaid ameeriklane Ryan Dupuy ja rootslane Hugo Hellman. Varjun mängis otsustavat päeva koos liider Dupuy ja eestlasega sama skoori omanud Brantley Scottiga.

Eesti koondise kapten alustas avarajal birdie'ga ning tõusis Dupuy ja Hellmaniga turniiri juhtima. Hellman alustas 10. rajalt, kuid ta tegi kolmandal (ehk 12.) rajal bogey ja kaks rada hiljem double bogey, mistõttu langes ta kõrgest mängust välja.

Teisel rajal sai Varjun kirja par'i ning kuna Dupuy eksis, pääses Varjun löögiga ette. Seejärel vastas ameeriklane birdie'ga ja viigistas taas seisu. Avapoolel tegi Dupuy kokku kolm bogey't, Varjunil ei lipsanud ühtegi eksimust sisse ning nii oli pärast kaheksandat rada eestlase eduseis parimal hetkel kolm lööki.

Üheksandal rajal sai Varjun kirja küll birdie, kuid vastane suutis teha eagle'i ja alustas sel hetkel spurti võidu suunas. Kui avapoolel sai Varjun kolme birdie abil kirja -3, siis paraku teisel poolel lisandus kahele birdie'le ka viis bogey't. Kõige valusam eksimus tuli viimasel rajal, millele saabuti viigiseisul. Dupuy sai viimasel augul kirja par'i ning nii läks võit ameeriklasele. Kokkuvõttes tegid mõlemad mehed viimasel päeval 72 lööki, Dupuy tulemuseks jäi -8 (69, 67, 72) ja Varjunil -7 (68, 69, 72).

Varjun pidi võistkondlikult samuti leppima teise kohaga, kuna eestlase koduülikool VCU (Virginia Commonwealth University - toim) lasi viimasel päeval endast mööda Southern Mississippi ülikooli. Kõiki tulemusi näeb siin.

Carl Hellat mängis samal ajal aga Copperhead Championshipi turniiril, kus ta jagas enne otsustavat ringi viiendat kohta. Paraku andis eestlane viimasel päeval veidi järele ning kogutulemuseks sai ta +1 (71, 69, 74), mis tähendas lõpptabelis kaheksanda koha jagamist. Võitu jagasid Ecuadori esindaja Felipe Garces Garzon ja inglane Matt Millar, kes mõlemad said lõpptulemuseks kirja -6.

Võistkondlikult jäi Hellati uus ülikool Saint Leo jagama neljendat kohta. Kolmanda koha saavutas Joonas Turba koduülikool Tampa, ent eestlane pidi väikse vigastuse tõttu turniiri vahele jätma. Kõiki tulemusi näeb siin.

Toimetaja: Henrik Laever

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: