Käsipalli karikavõistluste veerandfinaalid algasid põneva lahinguga

Teisipäeval, 18. oktoobril jätkati Eesti meeste käsipalli karikavõistlustega, kui esimeses veerandfinaalpaaris läksid vastamisi HC Tallinn ja Põlva/Arcwood. Vastavalt meistri- ja esiliigas mängivate tiimide vahel võis eeldada põnevat matši, kuna pealinlased ei ole sel hooajal veel võidurõõmu tunda saanud ning lõuna-eestlased on aastaid samas sarjas "suuremaid" meeskondi üllatanud.
Arcwood ja eriti Priit Jõks olid mänguks paremini valmis ning eelnimetatud mees viskas viiendal minutil juba oma neljanda värava ja viis oma meeskonna 4:1 ette. Poolaja keskpaigani kulgeti sarnase vahega ning HC Tallinnal lähemale tulla ei õnnestunud. Esimesel perioodil palju skoori ei tehtud ning eriti oli koduvõistkonnal raskusi palli võrku saamisega, kui 25. minutiks oli tabatud alles viiel korral. Garderoobi mindi Matthias Männiku tabamuse järel pealinlaste poolelt 7:12 seisus.
Teine poolaeg algas märgatavalt resultatiivsemalt ning perioodi keskpaigaks olid mõlemad tiimid visanud üheksa väravat. Jõks jätkas skoorimist ning HC Tallinna poolt sattus hoogu Volodõmõr Štšerban, kes koduvõistkonda mängus hoidis. Siis aga lasid külalised endale visata kolm vastuseta väravat ja pealinlased tulid lähemale ning seisult 21:19 Arcwoodi poolt vaadates, oli nende treener, Romet Oone, sunnitud aja maha võtma.
Mängu viimased hetked tõotasid pingelist lahingut. Daniel Gumianov tabas kahel korral ning kaheksa minutit enne lõppu oli tablool esimest korda pärast avavilet taas viiginumbrid. Edasi kulgeti kordamööda skoorides ning kummalgi tiimil oma paremust maksma panna ei õnnestunud. Minut enne lõpu viskas Jõks taas Arcwoodi väravaga peale. Pärast HC Tallinna treeneri, Risto Lepa, time-out'i jäi neile veel võimalus rünnakuks. See aga tulemust ei toonud ja nii võtsid külalised teiseks kohtumiseks kaasa üheväravalise edu.
HC Tallinna resultatiivseimad olid Štšerban ja Gumianov vastavalt üheksa ja kuue tabamusega. Arcwoodi poolelt viskasid Jõks 10 ning Mihkel Tamm viis väravat. "Meie esimene poolaeg õnnestus praktiliselt veatult. Teisel perioodil vahetasid vastased väravavahti ja meie väsisime pisut. Kahe päeva pärast algab matš praktiliselt nullist, kuid samas ennustab see põnevat lahingut," analüüsis Arcwoodi treener Romet Oone.
"Tänases kohtumises oli selgelt näha, et vastastel olid kogenumad mehed. Meil on alles noor koosseis ning Arcwood suutis kindlama mängujoonisega tasavägise lõpu enda kasuks pöörata ning kohtumine andis poistele võidu isu juurde. Loodetavasti suudame seeria oma kasuks pöörata," vastas HC Tallinna mängija Karmo Harju.
Karikavõistlused on jõudnud veerandfinaalideni, kus kolmapäeval kohtuvad HC Kehra/Horizon Pulp&Paper - SK Tapa/N.R Energy ja Põlva Serviti - Valga Käval. Mistra ning Viljandi HC asuvad võistlusesse novembri alguses. Paremad selguvad kahe mängu kokkuvõttes ning turniir kulmineerub 25. - 27. novembril peetaval finaalturniiril, kuhu pääseb neli tugevamat võistkonda.
Toimetaja: Janno Joala