Saaremaa kolme päeva jooksu võitsid Kaur Kivistik ja Pille Hinn

Saaremaa kolme päeva jooksu võitsid oma kodusaarel startinud Kaur Kivistik (Tartu SS Kalev) ning Pille Hinn (Sparta). Mõlema edu konkurentide ees oli veenev.

Kaur Kivistik läbis kolme päevaga klassikalise maratonidistantsi ajaga 2:12.41. Võrdluseks: veebruaris läbis ta Sevillas oma esimese maratoni ajaga 2:16.33, kirjutab Marathon100.com.

Pühapäeva hommikul kolmandal kohal paiknenud Mark Abner (Treeningpartner) tegi kolmanda päeva 16 km pikkusel etapil väga korraliku jooksu ning tõusis üldarvestuses teiseks. Abneri koondtulemuseks tuli 2:17.55 ehk kaotust võitjale kogunes enam kui viis minutit. Kolmanda koha pälvis veel laupäeval teist kohta hoidnud Jaanus Kallaste (Treeningpartner). Pühapäeval kogunes Kallastel kaotust 12 aastat nooremale Abnerile pooleteise minuti jagu, mis kukutas Jaanuse ka üldarvestuses kolmandaks (2:19.04).

"Kui jooksu kodus korraldatakse, siis on hea, muidu pead kogu aeg mandri peale minema," ütles Kaur Kivistik. Järgmise maratoni plaanib Kivistik joosta aprillis. "Suure tõenäosusega lähen kas Londonisse või Hamburgi. Enne seda tuleb kindlasti kaks kõrgmäestiku laagrit. Usun, et sel kevadel joostud aeg 2:16 saab seal kindlasti ületatud," lisas Kivistik.

Esikolmikule järgnesid Taavi Kilki (KJK Vike, 2:20.16), Bert Tippi (CFC SK, 2:22.29) ja Aleksandr Kulešov (Treeningpartner, 2:23.07).

Naistest pälvis kindla võidu Pille Hinn (Sparta), kes jäi mullusest rajarekordist küll 26 sekundi kaugusele, kuid lõppresultaat 2:34.31 on kõigi aegade paremuselt teine aeg sel võistlusel.

Teise koha võttis Kadiliis Kuiv (ProRunner), parandades oma kahe aasta tagust koondaega ligi seitsme minutiga (2:35.55).

Laupäeval kerkis kolmandale kohale Kelly Nevolihhin, kuigi tema edumaa neljandal positsioonil paiknenud lätlanna Austra Osina ees oli ülinapp. Selleks, et üldarvestuses oma kohta hoida, pidi Kelly pühapäeval Läti jooksja lihtsalt oma seljataga hoidma ning sellega ta tuli ka kenasti toime. Tulemused vastavalt 2:37.37 ja 2:37.45.

Naistest sai viienda koha Lily Luik (2:41.22) ning kuuenda Alise Petrova (Läti, 2:44.54).

Ka noortejooksus tipus kolmandal päeval muutusi ei toimunud, Roberts Glasers ning Karmel Jano hoidsid oma kohta ja võtsid noortejooksu võidud.

Toimetaja: Janno Joala

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: