Spordimuuseumi eriline kirjavara jõudis näitusele "Raamat loeb"

Näitus
Näitus "Raamat loeb" Autor/allikas: facebook.com/spordimuuseum

12. oktoobril avas Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum uue erilise kirjavara näituse "Raamat loeb". Spordimuuseumi kogust pärinevatele märgilise väärtusega trükiste väljapanekule saab lisaks avastada ka mitmeid spordiajaloos tähtsat rolli mänginud sporditegelaste autogramme.

Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi kogus on tallel tuhandeid raamatuid, mis omavad kõik erinevat väärtust ja tähendust. Väga mitmete aegade jooksul hoiule võetud teoste säilitamisväärtus ei seisne ainult nende lehtedele kirjapandud tekstides, vaid veel teataval erilisel lisandväärtusel. Avastada saab nii 19. sajandist pärit spordiraamatuid kui ka trükiseid, mis on antud auhinnaks sportlastele või kuulunud Eesti spordiajaloos tähtsat rolli mänginud sporditegelastele. Näiteks saab näha aastast 1905 pärinevat muuseumikogu vanimat spordiensüklopeediat ja Stalini preemiaga hinnatud raamatuid, mis sportlastele auhindadena kingiti.

"Näitusele jõudnud trükised on Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi kogude ühed erilisemad teosed, mille puhul ei ole tegemist lihtsalt literatuuriga, vaid Eesti spordiloo ja selles tähtsat rolli mänginud sportlaste saavutuste kirjeldusega," lisas spordimuuseumi kogude projektijuht ja "Raamat loeb" näituse kuraator Karl Kask.

Näitust saab tulla uudistama alates 12. oktoobrist muuseumi lahtiolekuaegadel K–P kell 10–18.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: