Kohtunikku ähvardanud Novosjolovit ootab ees võistluskeeld

Nikolai Novosjolov
Nikolai Novosjolov Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Kahekordne vehklemise maailmameister ja Katrina Lehise treener Nikolai Novosjolov ähvardas Sakus toimunud epeevehklemise karikavõistlustel kohtunikku.

Novosjolov, kes juhendas võistlusel oma tütart Luizat, teenis kohtuniku räige verbaalse ründamise eest musta kaardi ja pidi viivitamatult spordihallist lahkuma.

"Eesti treenerid on musti kaarte saanud välismaal ja sportlased Eestis, aga minu mäletamist mööda on meie juhendajad suutnud kodumaal kõige karmimat karistust vältida," tõdes Novosjolovile musta kaarti näidanud rahvusvahelise taseme kohtunik Dmitri Valiulin Delfi Spordile.

Konflikti ajendiks oli matš pääsu eest kaheksa hulka, mille Luiza Novosjolov Anneli Proosvälile 10:15 kaotas. Sündmused hakkasid arenema pärast matši ja tipnesid sellega, et Novosjolov ähvardas Valiulinile füüsiliselt kallale tungida.

Valiulin andis Novosjolovile võimaluse vabandada, kuid viimane keeldus. Seepeale näitas Valiulin endisele maailmameistrile musta kaarti ja Novosjolov pidi spordihallist lahkuma.

Vastavalt vehklemisreeglitele on keelatud kritiseerida kohtunikku, solvata või püüda teda ükskõik millisel moel mõjutada. Eriti ränga rünnaku korral näidatakse reeglite rikkujale musta kaarti ehk süüdlane peab viivitamatult võistluspaigast lahkuma ning ei tohi järgneva 60 päeva jooksul ühelgi võistlusel osaleda.

Toimetaja: Henrik Laever

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: