Suurest kaotusseisust välja tulnud Kalev kaotas siiski Tartule

{{1664564880000 | amCalendar}}

Paf Eesti-Läti korvpalliliigas alistas Tartu Ülikool Maks & Moorits pingelise lõpuheitluse järel 72:70 Tallinna Kalev/Audentese, kes oli poolaja järel 17-punktilises kaotusseisus.

Tartu Ülikool läks mängu kohe alguses 10:0 juhtima. Seda edu suudeti hoida veerandaja lõpuni, mis võideti 19:7. Teisel veerandajal oli mäng võrdsem, kuid siiski teenisid Tartu mehed rohkem punkte ning poolajale läksid nad 41:24 eduseisus.

Tallinna Kalev tegi teise poolaja algul vägeva esituse, kui suutis 17-punktilisest kaotusseisust välja tulla ning lausa juhtima minna. Kolmanda veerandaja võitis Kalev 29:10.

Viimase veerandaja esimese kolme minutiga viskas Tartu viis punkti, kuid Kalev mitte ühtegi. Minut ja 20 sekundit enne normaalaja lõppu viskas Kristjan Kangur (Tallinna Kalev) tähtsa kolmepunktiviske sisse ning seejärel oldi Tartust kõigest kahe punkti kaugusel.

30 sekundit enne lõppu sai Rain Veideman minna vabaviskejoonele, kus ta tabas mõlemad visked, viigistades seisu (70:70). Mängu lõpus tegi Kangur vea ning Tartu sai vabaviskejoonele minna. Kahest vabaviskest läks üks sisse. Veideman sai veel lõpuviske teha, kuid see ei tabanud.

Tartu meeskonna järgmine mäng on kolmapäeval, 5. oktoobril ja siis sõidetakse külla TalTech/OPTIBETi meeskonnale. Taas kodus mängivad tartlased reedel, 14. oktoobril ja siis on vastaseks meistriliiga debütant Keila KK.

Toimetaja: Janno Joala