EOK kinnitas suvealadel toetusesaajate nimekirjad

2021. aasta Tallinna Mõõga võistkondlik turniir
2021. aasta Tallinna Mõõga võistkondlik turniir Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

EOK tippspordikomisjon kinnitas Team Estoniasse kuuluvate sportlaste ja treenerite uued suvealade nimekirjad, mis hakkavad kehtima 1. oktoobrist. Lisaks uuendati ka noorsportlaste nimekirjad.

Sellega järgi hakkavad A-kategooria toetust saama Tokyos olümpiavõitjaks tulnud vehklemisnelik Katrina Lehis, Julia Beljajeva, Erika Kirpu ja Irina Embrich, tennisist Anett Kontaveit ja maadleja Epp Mäe. Kogu nimekirja sportlaste kohta leiab siit ja treenerite kohta siit. Rohkem infot toetuste kohta leiab siit.

EOK asepresidendi ja tippspordikomisjoni esimehe Erich Teigamägi sõnul analüüsiti ettepanekuid põhjalikult. "Team Estonia struktuuris olev EOK tippspordikomisjon on toetuste määramisel otsustusorgan ning Team Estonia põhimõte on sportlastele individuaalselt läheneda," ütles ta.

"EOK tippspordikomisjon kohtus kahe päeva jooksul 18 suveolümpiaala esindajaga ja kuulasime ära ettepanekud tippsportlaste ja nende treenerite toetuste osas."

EOK tippspordikomisjoni kuuluvad lisaks Teigamägile Ago Markvardt, Eveli Saue, Jaan Kirsipuu, Jaan Talts, Jaanus Kriisk, Priit Ilver ja Tõnu Tõniste.

Team Estonia on 2019. aastal loodud Eesti tippspordi toetamise süsteem, mis pakub sportlasele kvaliteetseid tugiteenuseid ning konkurentsivõimelise ettevalmistuse tiitlivõistlusteks.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: