Brasiiliale suur võit, Argentina lähedal maailma tippmargile

Brasiilia jalgpallikoondis
Brasiilia jalgpallikoondis Autor/allikas: SCANPIX / ZUMAPRESS.com

Tänavu jalgpalli maailmameistrivõistlustel üheks suuremaks favoriidiks peetav Brasiilia koondis alistas teisipäeval peetud kontrollkohtumises Tuneesia 5:1.

Brasiilia lõi viiest väravast neli avapoolajal: kahel korral tegi skoori Raphinha (11. ja 40. minutil), korral Richarlison (19.). 29. minutil realiseeris Neymar ka penalti. Teisel poolajal kasvatas favoriitide edu Flamengo ründaja Pedro (74.).

Tuneesia ainsa värava lõi Pariisis peetud kohtumise 18. minutil Montassar Talbi. Suurema osa mängust oli Aafrika koondis arvulises vähemuses, sest kaitsemängija Dylan Bronn teenis 42. minutil punase kaardi.

Brasiilia on püsinud nüüd 15 kohtumist järjest kaotuseta, viimati tuli tunnistada mullu suvel Copa America finaalis Argentina paremust.

Sarnaselt suurele konkurendile oli teisipäeval võidukas ka Argentina, kes sai New York Red Bullsi kodustaadionil jagu Jamaikast 3:0. Väravad lõid Julian Alvarez (13. minutil) ja Lionel Messi (87., 89.).

Kui Brasiilia koondis on püsinud kaotuseta 15 kohtumist järjest, siis Argentinal kasvas vastav seeria juba 35 mänguni. Itaalia käes olevast maailma tippmargist - 37 mängu - lahutab veel vaid paar kohtumist.

Kolmas Lõuna-Ameerikast pärit eksmaailmameister Uruguay sai Bratislavas jagu Kanada koondisest 2:0 (6. Nicolas De La Cruz, 33. Darwin Nunez).

Platsil käisid ka kaks koondist, kes peavad 20. novembril MM-finaalturniiri avamängu. Võõrustaja Katar viigistas Viinis Tšiiliga 2:2 ja Ecuadori meeskond Düsseldorfis Jaapaniga 0:0.