Eesti kurlingupaar tuli kodusel MK-etapil viiendaks

Marie Kaldvee
Marie Kaldvee Autor/allikas: Eesti Curlingu Liit

Tondiraba jäähallis lõppenud rahvusvahelisel segapaariskurlingu MK-etapil võidutses Norra kurlingupaar Martine Vollan Rønning / Mathias Brænden. Eestlastest said kõigeima koha Marie Kaldvee ja Harri Lill, kes tulid viiendaks.

Eesti kurlingu esipaar Kaldvee / Lill võistles alagrupis B ning oma alagrupi mängud lõpetasid eestlased ühtegi kaotuseta, alistades teiste hulgas ka Pekingi olümpiamängude hõbemedalistid ja PyeongChangi olümpiamängude pronksmedali võitjad Kristin Skaslieni ja Magnus Nedregotteni (Norra) 7:5.

Paraku pidid Kaldvee / Lill dramaatiliseks kujunenud veerandfinaalis tunnistama Läti esinduse Daina Barone / Arnis Veidemanis paremust. Veerandfinaalis hoidsid eestlased veenvat ülekaalu ja neljanda vooru järel oli seis 7:1 eestlaste kasuks. Paraku ei suutnud Eesti kurlingupaar edumaad kohtumise lõpuni hoida ja otsustavaks kujunesid kaks viimast vooru. Kaheksandasse vooru mindi eestlaste eduseisus 8:7, kuid Eesti kurlingupaaril ei õnnestunud viimase kivi eelist realiseerida. Läti kurlingupaar röövis kaheksandas voorus kaks punkti ja kohtumine lõppes nende 9:8 võiduga.

Eesti kurlingupaaridest lõpetasid Triin Madisson / Karl Kukner 11. ja Kaidi Elmik / Mihhail Vlassov 12. kohaga.

Kokku võttes seitsmendat korda peetud turniirist osa 18 paari. Kokku saab tänavusel hooajal näha Eestis viit MK-etappi.