Eesti külgvankrite meeskond võitis Rahvuste krossil kolmanda koha

{{1664127960000 | amCalendar}}
Foto: WSC

Eesti külgvankrite rahvuskoondis koosseisus Kert Varik - Lari Kunnas, Gert Gordejev - Kaspars Stupelis ja Tanel Reesna - Sten Niitsoo tuli pühapäeval Tšehhis Kramolinis Rahvuste krossil kolmandaks.

Esimeseks tuli 13 punktiga Holland, teine koht Suurbritannia jäi 32 punkti saanud Eestist vaid kolme punkti kaugusele ning neljandaks tulnud belglasi suutis Eesti meeskond omakorda ainult ühe punktiga edestada.

Esimeses, pingelises sõidus tegid tugeva ja stabiilse sõidu Gordejev - Stupelis ja Reesna - Niitsoo, kes olid vastavalt 8. ja 14. Riikide arvestuses oli Eesti esimese sõidu järel kuuendal kohal.

Varik - Kunnas tegid teises sõidus suurepärase stardi, olles neljandad ning nad suutsid sõidu jooksul veel paar möödasõitu teha ja hollandlaste Hermansi - De Veene järel lõpetada teisel kohal.

Suurepärase sõidu tegid ka Gordejev - Stupelis, kes stardis küll nii ees ei olnud, kuid tegid sõidu jooksul mitmeid möödasõite ja tõusid lõpuks viiendaks. Eesti meeskond oli enne viimast sõitu kolmandal kohal

Varik - Kunnas võtsid kolmandas sõidus holeshot'i, juhtisid sõitu, langesid siis kolmandaks, kuid võitlesid lõpuni esimese-teise koha nimel. Reesna - Niitsoo olid vahepeal sõidus 13., finišisse jõudsid nad 16. kohal.

Quadide esimene sõit algas eestlastele väga lootusrikkalt, sest Kevin Saar heitles südilt esimese-teise koha peale, kuid veidi enne lõppu pidi ta siiski tehniliste probleemide tõttu katkestama ning Eesti sai sellest sõidust parima tulemusena kirja Priit Järvloo 22. koha. Saar lõpetas 30. kohal. Riikide arvestuses oli Eesti pärast esimest sõitu 14. kohal.

Quadide teine sõit peatati kahjuks punase lipuga Eesti koondise noorima liikme, 27. kohal olnud Mihkel Salujõe kukkumise tõttu. Järvloo oli sõidus 23. Eesti meeskond langes pärast teist sõitu 15. kohale.

Kolmandasse sõitu läks Saar varutsikliga ja pidas taas maha südi heitluse, olles sõidu alguses seitsmes, kuid tõusis siis neljandaks ning jälitas terve sõidu vältel üllatussõitu teinud belglast Randy Naveaux'd. Kätte ei õnnestunud Saarel belglast siiski saada ning ta lõpetas sõidu neljandal kohal. Salujõe ei startinud, sest viidi haiglasse kontrolli ja jäeti igaks juhuks ööpäevaks arstide jälgimise alla.

Eesti teenis kokku 106 punkti ning lõpetas 12. kohal. Võistluse võitis ülivõimsalt USA (7 p) Iirimaa (36 p) ja Prantsusmaa ees (43 p), kusjuures neljandal ja viiendal kohal olnud Itaalia ja Hollandi võistkondadel oli prantslastega võrdselt punkte.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: