Tartu Välk 494 Horvaatia meistrile vastu ei saanud

Tartu Välk
Tartu Välk Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Reedel alustas valitsev Eesti jäähokimeister Tartu Välk 494 Bulgaarias IIHF-i kontinentaalkarikasarja alagrupiturniiri. Avamängus pidi Välk tunnistama Horvaatia meistri KHL Sisaki 7:2 (2:0, 2:0, 3:2) paremust.

Kohtumise avakolmandikul läks Sisak Luka Jarcovi ja Gabe Schovaneki tabamustest 2:0 juhtima. Teise kolmandiku keskel kasvatas Horvaatia meistri eduseisu Schovaneki teine tabamus ja veerandaja lõpus viskas neljanda värava Patric Dobric.

Viimase veerandaja alguses vormistas Tomislav Licina värav seisuks 5:0. Seejärel viskas Välgu esimese värava Vassili Titarenko, kuid vastased vastasid veel kahe väravaga. Minut enne kohtumise lõppu sahistas Oleksii Voitsekhivsky teist korda Sisaki võrku, kuid kokkuvõttes võtsid horvaadid kindla 7:2 võidu.

Laupäeval läheb Välk vastamisi Bulgaaria meistri ja võõrustaja NSA Sofiaga ning pühapäeval peab Eesti meister kolmanda alagrupimängu Islandi meistri Skautafelag Akureyrariga.

Alagrupi võitja pääseb C-grupi turniirile, mis peetakse 14.-16. oktoobril Prantsusmaal, Angersis. Nimetatud turniirile on juba koha kindlustanud Ducs d'Angers (Prantsusmaa), Budapesti Ferencvarosi TC (Ungari) ja  HSC Csikszereda (Rumeenia).

Toimetaja: Henrik Laever