Kolmapäeval möödus Lembit Virkuse tunnijooksu Eesti rekordist 62 aastat

Foto: Priit Mürk/ERR

Tartus Raadi kalmistul kogunesid kolmapäeva pärastlõunal mitmed kohalikud jooksuveteranid, et avaldada austust Lembit Virkusele. Just 14. septembril 62 aastat tagasi püstitas Virkus tunnijooksu Eesti rekordi 19 kilomeetrit ja 887 meetrit, mis kehtib siiani. Kuula ka väikest klippi, mis kõlas kolmapäeval Vikerraadios.

Virkuse sportlaskarjääri säravaks saavutuseks võib lugeda ka näiteks 1959. aasta rahvaste spartakiaadi hõbemedalit kümnes kilomeetris. Kokku püsitas Virkus kaks Nõukogude Liidu ja 16 Eesti rekordit.

Noorelt lahkunud Virkuse Raadi kalmistul olev hauakivi sai nüüd värskenduse. Räägib Eesti Spordiajaloo Seltsi auliige ja hauakivi korrastamise initsiaator Aime Pärnakivi.

Lembit Virkus elas ja sportis ajal, kui Eesti spordipilti kujundas ka tuntud jooksumeeste, sealhulgas Hubert Pärnakivi põlvkond.

Meenutusi jagab Tartu poliitikategelane Väino Kull ja räägib ka Eesti üks aegade paremaid maratonijooksjaid Vladimir Heerik.

Kuu aja pärast toimub Tartus Ekraani kinos tuntud jooksumeeste põlvkonnale pühendatud teemaüritus. Vestlesime sellest ja Lembit Virkusest lõpetuseks Aime Pärnakiviga.

Toimetaja: Janno Joala

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: