NBA tiimi omanik sai aastase tegutsemiskeelu ja äärmiselt kopsaka trahvi

Robert Sarver
Robert Sarver Autor/allikas: SCANPIX/USA TODAY Sports

Korvpalliliiga NBA määras Phoenix Sunsi ja naiste profiliiga WNBA tiimi Phoenix Mercury omanikule Robert Sarverile aastase tegutsemiskeelu ja maksimaalse võimaliku ehk kümne miljoni dollari suuruse trahvi.

NBA algatas uurimise pärast mullu novembris ESPN-is ilmunud artiklit, kus 17 aastat Sunsi omanikuks olnud Sarverit süüdistati rassistlikus ja sobimatus seksuaalse alatooniga kõnepruugis.

Uurimise käigus intervjueeriti enam kui 300 Sunsi ja Mercury endist ning praegust töötajat, läbi töötati 80 000 dokumenti, muuhulgas e-kirju, tekstsõnumeid ja videoid. Raportis toodi välja, et lisaks vähemalt viiel korral täheldatud rassistlikele väljenditele kommenteeris Sarver naistöötajate välimust, tegi seksuaalse alatooniga nalju ning kohtles töötajaid nende peale karjudes ja ropendades alandavalt.

"Sarver käitus viisil, mis rikkus selgelt võistkondade ja liiga reeglistikuga paika pandud töönorme," leidis uurimise läbi viinud õigusbüroo Wachtell Lipton. Kuigi NBA teatel tegi Sarver liigaga uurimise ajal igakülgset koostööd, ei nõustunud omanik ESPN-i allikate sõnul talle määratud karistustega.

"Tahan meie töötajaid solvanud sõnade ja tegude eest vabandust paluda. Võtan oma tegude eest vastutuse, mul on kahju ning need eksimused ei peegelda minu isiklikku filosoofiat ega tõekspidamisi," avaldas Sarver pärast NBA otsust.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: