EHKK viienda etapi võitis Gert Krestinov

Gert Krestinov ja Karel Kutsar heitlemas võidu eest
Gert Krestinov ja Karel Kutsar heitlemas võidu eest Autor/allikas: MSport

Läinud laupäeval, 10. septembril võisteldi Pikametsa krossirajal, EHKK karikavõistluste viiendal etapil. MX Pro klassis võidutses Gert Krestinov.

Päeva põnevaimate klasside MX Pro ja MX A ühisstardis andsid hea lahingu
esikohale Gert Krestinov ja Karel Kutsar. Kolmanda kuni viienda koha peale võistlesid Tanel Rauk, Hans Priidel, Mikk Martin Lõhmus ja Kairo Katkosilt. Krestinov võitis esimese sõidu, edestades Kutsarit ja kolmandaks tõusis Hans Priidel Rait Kaimeri ees.

Teises stardis alustati sama tugevalt, kuid ka siin suutis Krestinov oma paremust tõestada ja ka etapivõidu võtta. Teise koha sai Karel Kutsar ja kolmas oli Hans Priidel. MX A klassi arvestuses oli kiireim Marten Enok, jagades samu punkte teise koha omaniku Kennert Nurjaga ja kolmas Madis Lepikov.

Retro/EVO/MX60 ja Naised klasside ühisstart, kus kohe algusest haaras ohjad ja näitas domineerivat kiirust Karleen Randveer. Esimeses sõidus järgnesid talle Kristo Saar (Retro) ja Celiin Jõesaar (Naised). Teises sõidus aga haaras üldarvestuse kolmanda koha Priit Laur (EVO). Punktide liitmisel polnud kahtlust Randveeri võidus, teine Celiin Jõesaar ja kolmas Avely Villand, vahendab Eesti Mootorrattaspordi Föderatsioon.

Retro klassi parim oli Kristo Saar, teine Juku Saar ja kolmas Olegs Kaseckins (Läti). EVO arvestuse võit läks sel korral Priit Laurile, Janek Lootuse ja Tarmo Tindi ees. MX60 ehk üle kuuekümneaastaste parim oli Pertti Salonen (Soome), teine Toivo Ilves ja kolmas Madis Pool.

85AMA tõi rajale päeva noorimad võistlejad, kus käis tihe võitlus Sven Kevin
Toomela ja Hugo Sireli vahel. Kui esimene sõit lõppes lähestikku finišijoont ületades, siis teises sõidus oli Sirel tugevam ning edestas juba turvalise edumaaga finišis Toomelat. Päeva kokkuvõttes sai esimese koha Sirel, teine Toomela ja kolmas Raul Liivlaid.

MX Y, mis on kõige aeglasem klass, tõi rajale sõidu, mille järjestus selgus alles teise sõidu finišis. Esikohale tõusis Janar Sädeme, teiseks Aakon Hakkaja ja kolmas Harmo Grossberg. Kõik kolm võistlejat tagasid sellega ka oma edasipääsu MX X klassi võistlejate sekka järgmiseks etapiks.

MX40/50 ehk veteranide arvestused vastavalt vanusele toob rajale alati suure hulga võistlejaid ja põnevat võiduajamist. Sel korral tegi parima tulemuse Priit Palatu, edestades Erki Tärnot ja Janis Kaljast. MX50 arvestuses ei andnudliidripositsiooni käest Aivo Rabbi, edestades Raul Orumaad ja Jaan Tangu.

MX X klassi esikoht läks meestega jõudu katsuma asunud Karleen Randverile, kes edestas Enari Eprot ja Janar Jaanit. MX30 klassis domineeris Robert Niido, jättes teise koha Sam Jonesile ja kolmanda Reimo Aedverile.

MX15 klassis oli samuti üks päeva põnevamaid võistlusi, kui esikohale kandideerisid Karl Kiil, Hendrik Urbanik ja Kenneth Kallasmaa. Kui Kiil võitis esimese sõidu, siis Urbanik võidutses teises, mis andis päeva kokkuvõttes napi esikoha Urbanikule. Karl Kiil võttis teise koha ning kolmanda Kallasmaa.

EHKK karikasarja viimane etapp toimub juba 1. oktoobril Saku-Männiku krossirajal.

Toimetaja: Janno Joala

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: