Kullas võitis Briti MV viimase etapi ja tuli kokkuvõttes teiseks

Harri Kullas
Harri Kullas Autor/allikas: MX Mania

Nädalavahetusel toimus Landrake'i krossirajal Briti motokrossi meistrivõistluste viimane etapp. MX1 klassis sõitev Harri Kullas suutis viimase etapi võita ja hooaja kokkuvõttes tuli ta teisele kohale. MX2 klassis oli Jörgen-Matthias Talviku viimasel etapil kolmas.

Enne viimast etappi oli Kullasel veel väike lootus ka tiitlivõitjaks tõusta, kuid selleks oleks olnud vaja sarja liidri Tommy Searle'i mõningast ebaõnne. Päeva alustas Searle aga suurepäraselt ja võitis ajasõidu, Kullas suutis välja sõita kolmanda aja. Esimest võistlussõitu alustas kõige paremini Searle, kes stardi järel liidrikoha enda kätte võttis. Hea stardi tegi ka Kullas, kes oli sõidu alguses kolmas. Rajal oli Harri aga kõige kiirem ja paari ringiga tõusis ta juba sõidu liidriks. Liidrikohta suutis Harri enda käes hoida finišini. Searle lõpetas sõidu teisena ja Josh Gilbert kolmandana, vahendab Msport.ee.

Teises sõidus oli stardis taas kõige nobedam Searle, talle järgnesid Kullas ja Gilbert. Mõne ringi järel möödus Gilbert nii Kullasest kui ka Searlest ning asus sõitu juhtima. Kullas sai samuti Searle'ist mööda ja võttis sisse teise koha. Harri pidas Gilbertiga esikohale kõva võitluse, kuid britt jäi sel korral napi 0,7 sekundiga peale. Kolmandana lõpetas sõidu Conrad Mewse. Viimases sõidus riske vältinud Searle tuli finišisse neljandana ja sellest talle piisas, et tulla hooaja kokkuvõttes esimeseks.

Etapi kokkuvõttes sai 47 punktiga esikoha Kullas, teiseks tuli 45 punktiga Gilbert ja kolmandaks 40 punktiga Searle. MX1 klassi üldvõit kuulus 364 punktiga Searle'ile. Harri Kullas tuli 356 punktiga teisele kohale ja Shaun Simpson 301 punktiga kolmandale kohale.

MX2 klassis oli rajal taas Jörgen-Matthias Talviku. Ajasõidus neljandat ringiaega näidanud Talviku tegi avasõidus korraliku stardi ja võttis sisse neljanda koha. Sõidu esimeses pooles oli Jörgen-Matthias suurepärases hoos ja tegi kolm möödasõitu ning asus sõitu juhtima. Kahjuks tuli kohe seejärel sisse sõiduviga ja ta langes taas neljandaks. Lõpuks suutis Talviku kolmandaks tõusta. Esikoha võttis Dylan Walsh, teine oli James Carpenter.

Teises sõidus Talviku ebaõnnestus täielikult start ja avaringil oli ta alles 15. kohal. Sõidus oli ta aga rajal üks kiiremaid mehi ja hulganisti möödasõite teinud Talviku jõudis finišisse kolmandana. Esikoha sai Carpenter, teine oli Walsh.

Etapi kokkuvõttes tuli Talviku 40 punktiga kolmandale kohale. 47 punktiga sai esikoha Carpenter, samade punktidega jäi teiseks Walsh. Vaid kolmel etapil osalenud Talviku tõusis hooaja kokkuvõttes 109 punktiga 13. kohale. MX2 klassis võitis tiitli 276 punktiga Mewse, teine oli 270 punktiga Carpenter ja kolmas 223 punktiga Tom Grimshaw.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: