Shaunae Miller-Uibo suur konkurent püstitas maailma hooaja tippmargi

Marileidy Paulino
Marileidy Paulino Autor/allikas: SCANPIX/AP

Kergejõustiku Teemantliiga finaaletapil Zürichis tegi naiste 400 meetri jooksus võimsa esituse dominikaanlanna Marileidy Paulino, kes viis nii isikliku kui ka rahvusrekordi 48,99-ni, mis ühtlasi tähistab ka maailma hooaja tippmarki.

Paulino seniseks hooaja tippmargiks oli 49,49 sekundit ning isiklikuks tippmargiks ja rahvusrekordiks Tokyo olümpiamängude finaalis joostud 49,20 sekundit. Paulino on nüüd üks 12-st naisest, kes jooksnud 400 meetrit alla 49 sekundi. Dominikaanlanna järel teenis teise koha Fiordaliza Cofil ajaga 49,93 ja kolmanda koha Sada Williams 49,98-ga.

Meeste 400 m jooksus tegi konkurentidele tuule alla Kirani James, kes võidutses ajaga 44,26. Teise ja kolmanda koha hõivasid ameeriklased Bryce Deadmond ja Vernon Norwood, kes said kirja vastavalt 44,47 ja 44,66 sekundit.

Gerd Kanteri õpilane Kristjan Ceh võitis meeste ketteheite viimasel katsel heidetud 67,10-ga. Teise koha pälvis Tokyo olümpiapronks Lukas Weisshaidinger (65.54 m) ja kolmandaks tuli suvel MM-il samuti kolmanda koha saavutanud Andrius Gudzius (63.44 m).

Naiste kettaheites pani oma paremuse maksma MM-i pronksinaine Valarie Allman, kes heitis parimal katsel 67.77 meetrit. Kahekordne olümpiavõitja Sandra Perkovic jäi võidust vaid 46 sentimeetrit kaugusele ja seega pidi horvaatlanna leppima teise kohaga. Kolmanda koha sai portugallanna Liliana Ca (63.34 m).

Naiste kolmikhüppes võttis võidu maailmarekordinaine Yulimar Rojas, kes ainsana ületas 15 meetrit (15.28 m). Teise koha saavutas ukrainalanna Marina Behh-Romantšuk (14.96 m) ja kolmanda koha jamaikalanna Shanieka Ricketts (14.85 m).

Meeste võistluse võitis isikliku tippmargi (17.70 m) püstitanud Andy Diaz Hernandez. Seejuures edestas kuubalane kõigest seitsme sentimeetriga valitsevat olümpiavõitjat ja maailmameistrit Pedro Pichardot ning kümne sentimeetriga kaasmaalast Jordan Diaz Fortuni.

Naiste kõrgushüppes läks kaksikvõit Ukrainasse. Esikoha teenis MM-i hõbedanaine Jaroslava Mahutšihh, kelle võidutulemuseks jäi kolmandal katsel ületatud 2.03 m. Teise koha teenis Irõna Heraštšenko ja kolmanda koha australlanna Nicola Olyslagers. Mõlemad naised ületasid 1.94 meetrit.

Toimetaja: Henrik Laever