Eesti kurlingumeeskond alustas hooaega võidukalt

Eesti kurlingumeeskond Riia turniiril
Eesti kurlingumeeskond Riia turniiril Autor/allikas: Eesti Curlingu Liit

Eesti kurlingumeeskond osales möödunud nädalavahetusel Lätis toimunud turniiril, kus saavutati teist aastat järjest esikoht.

Kurlinguturniir Riga Open oli Eesti kurlingu esindusmeeskonna jaoks esimeseks jõuprooviks alanud kurlinguhooajal. Veenva ülekaaluga võit saadi 12 meeskonna konkurentsis.

Finaalis alistasid eestlased Läti esindusmeeskonna tulemusega 7:3. Eesti mehed juhtisid mängu esimesest voorust alates surudes vastasele oma mängu ning peale neljandat vooru oli eestlaste eduseis 4:1. Kuigi viiendas voorus suutis Gulbja võistkond kaotusseisu vähendada tulemusele 4:3, lõppes mäng Eesti meeste veenva võiduga 7:3.

Eesti kurlingumeeskond mängis koosseisus kapten Eduard Veltsman, Mihhail Vlassov, Janis Kiziridi ja Igor Dzendzeljuk.

Eesti kurlingunaiskond alustas hooaega Oslos toimunud kõrgetasemelisel MK-etapil. Paraku ei õnnestunud naiskonnal saada alagrupi mängudes ühtegi võitu ning lõppvoorudesse eestlannad ei pääsenud.

Naiskonna liige Liisa Turmann kommenteeris, et turniiri tase oli väga kõrge ning kohanemine võttis oodatust kauem aega. "Saime turniiril väärtuslikud õppetunnid, mille kallal saame trennides edasi töötada. Loodetavasti saame napid kaotused järgmistel turniiridel pöörata võitudeks. Turniiril oli meie jaoks ka positiivseid külgi - olime oma alagrupi parimad täpsusvisetes ja tiimi koostöö meie treeneri Derek Browniga töötas hästi," jagas Turmann turniiri muljeid.

Norra MK-etapil võistlesid naiskonna koosseisus Marie Kaldvee (kapten), Liisa Turmann, Kerli Laidsalu ja Erika Tuvike. Norras oli Eesti naiskonnaga kaasas ka šotlasest tipptreener Derek Brown.

Toimetaja: Henrik Laever

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: