Kärol Soodla võitis MM-il pronksmedali

Kärol Soodla (paremal)
Kärol Soodla (paremal) Autor/allikas: Eesti Veemoto Liit

Itaalias Viverones selgitati möödunud nädalavahetusel paadiklassi GT-30 maailmameister. Mullusel MM-il hõbedale tulnud Kärol Soodla võitis seekord pronksmedali.

Maailma parimat olid selgitama tulnud 16 pilooti. Teiste seas olid stardis möödunud hooaja maailmameister Laura Lakovica Lätist ja käesoleva aasta Euroopa meister Hilmer Wiberg Rootsist. Eestit esindas kolm sportlast: möödunud hooaja MM-i hõbemedali omanik Kärol Soodla, tänavuse aasta EM-i pronks Sten Ivanov ja EM-i neljas Erik-Rennes Pihlak.

Ajasõidu võiduga sai parima stardikoha esimeseks sõiduks Wiberg, teise aja ja stardikoha sõitis välja Soodla ja kolmas oli Lakovica. Pihlaku aeg oli viies ja Ivanovi aeg kaheksas.

Esimese sõidu starditulede kustudes sai parima stardi Wiberg, kohe tema järel Soodla, kellel oli omakorda kannul Lakovica. Esimesest sõidu lõpetas esikolmik stardijärjestuses - Wiberg, Soodla ja Lakovica. Pihlak tuli kuuendaks ja Ivanov sai kaheksanda koha.

Teises sõidus tegi hea stardi esimeses sõidus neljandana lõpetanud Adam Wrenkler Rootsist. Wibergist ta küll mööduda ei suutnud, kuid Soodlast sai mööda ja hoidis sõidu vältel tugevalt oma teisest positsioonist kinni.

Soodla pidas aga duelli möödunud aasta maailmameistri Lakovicaga. Lõpetati järjestuses - Wiberg, Wrenkler, Soodla ja Lakovica, Ivanov sai seitsmenda koha. Pihlak teise starti ei jõudnud, kuna pühapäeva hommikusel vabatreeningul purunes tal roolitross ja paat käis üle külje uppi. 

Kolmandas stardis toimus esimeses pöördes kokkupõrge Soodla ja Wrenkleri vahel, mille tulemusena pääses võistluspaarist mööda Lakovica, kes hoidis Wibergi järel teist positsiooni kuni sõidu lõpuni. Soodla lõpetas kolmandana, Ivanov oli viies ja taas stardis olnud Pihlak lõpetas seitsmendana.

Viimasesse sõitu maksimum punktid kokku saanud Wiberg ei tulnud. Lakovica ja Soodla pidid omavahel selgitama hõbeda ja pronksi saatuse. Stardist sai lätlanna parema lähte ja kattis kõik Soodla katsed möödumiseks. Sõiduvõit läks Lakovicale, teine oli Soodla ja kolmandaks tuli Ivanov.

Maailmameistriks kuulutati rootslane Hilmer Wiberg, hõbemedalile tuli lätlanna Laura Lakovica ja pronksmedal kuulus Kärol Soodlale. Sten Ivanov pälvis kokkuvõttes viienda koha ja Erik-Rennes Pihlak oli kaheksas.

Toimetaja: Henrik Laever

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: