Flora lõi meistriliigas kahekohalise arvu väravaid

Tallinna FC Flora naiskond
Tallinna FC Flora naiskond Autor/allikas: Jana Pipar/jalgpall.ee

Naiste jalgpalli meistriliigas toimus pühapäeval üks kohtumine, kui tabeliliider FC Flora alistas neljandal kohal oleva JK Tabasalu koguni 11:0.

Flora alustas kohtumist korraliku tulevärgiga, sest Lisette Tammiku ja Mari Liis Lillemäe väravad viisid tiitlikaitsjad juba neljandaks minutiks 2:0 ette. Seejärel lõi kolme minutiga kaks väravat keskkaitsja Daniela Mona Lambin, neist ühe otse nurgalöögist, Getter Saare ja Anastasia Ivanova tabamused tõid 37. minutiks tabloole seisu 6:0.

Avapoolajal oli Floral veel häid võimalusi edu kasvatada, näiteks tõrjus Tabasalu 15-aastane väravavaht Melani Lisandra Kõrran Tammiku penalti. Teisel poolajal realiseeris 11 meetri karistuslöögi aga Lillemäe, kes vormistas 85. minutil oma kübaratriki, kolme väravaga lõpetas mängu ka Saar ning ühe tabamuse lisas Siret Räämet.

Flora lõi sel hooajal kahekohalise arvu väravaid neljandat korda: hooaja suurim võit - 13:0 - teeniti mai lõpus Tuleviku üle, sama naiskonda võideti 23. juulil 10:0 ning nädal varem sai tiitlikaitsja Pärnu Vaprusest jagu 11:1.

Flora on liidrina võitnud kõik 16 mängu, teisel kohal on 40 punktiga Saku Sporting, kellele järgnevad Tallinna Kalev (34 punkti) ja teise järjestikuse kaotuse saanud Tabasalu (22).