Gregor Rasva teenis juunioride Euroopa karikaetapil koha esikümnes

Liis Kapten, Hanne Grete Hanvere ja Gregor Rasva
Liis Kapten, Hanne Grete Hanvere ja Gregor Rasva Autor/allikas: Erakogu

Rumeenias Izvoranis peetud juunioride triatloni Euroopa karikaetapil pälvis Gregor Rasva üheksanda koha. Naisjuunioride võistlusel lõpetasid Liis Kapten ja Hanne Grete Hanvere vastavalt 13. ja 23. positsioonil.

Juunioreid ootas esmalt ees 400 meetrit ujumist, seejärel sõideti valdavalt siledatel teedel 11 kilomeetrit rattaga ning lõpetuseks joosti 2,5 kilomeetrit. 68 startinu seast tuli Rasva veest välja grupi ees. Eestlasel kulus ujumisele viis minutit ja seitse sekundit. Seejärel sai Rasva sõita suures grupis ja väga kiire vahetusala järel sai ta joosta kõrgete kohtade nimel. Koguajaga 32 minutit ja kaks sekundit teeniski eestlane üheksanda tulemuse. Tänavu on Rasva vaid korra kõrgemal positsioonil lõpetanud, kui sai maikuus Leedus Panevežyses kolmanda koha.

"Rahule jäin ujumise stardiga, vahetusalade ja jooksuga. Arenguruumi on veel kindlasti rattasõidus, sest seal ei ole mul veel julgust terve aja ees sõita," ütles Rasva finišis.

Kaksikvõidu teenisid hispaanlased Pelayo Gonzalez Turrez (31.36) ja Andres Prieto Villar (+0.02). Kolmanda koha sai itaallane Pietro Giovannini (+0.11).

Naisjuunioride võistlusel lõpetas Kapten ajaga 36.30 ning pälvis 13. koha ning oma viimasel juunioride Euroopa karikaetapil võistelnud Hanne Grete Hanvere finišeeris 23. positsioonil ajaga 37.27. Võidu pälvis ungarlanna Marta Kropko (35.08), teise koha teenis hispaanlanna Helena Moragas Molina (+0.20) ja kolmanda austerlanna Tabea Huys (+0.32).

"Ujumine oli suur kaklus, kus juba esimesel tõmbel mind õlast tõmmati ja ka muid hoope jagus mulle seekord palju," tõdes Kapten. "Hästi läks see, et suutsin end sõita esimesse suurde punti. Sealt jäi kripeldama aga, et pundi ette saada tundus võimatu ja pidin iga pöörde peal päris palju järgi sõitma. Maha ei jäänud ja teiseks vahetusalaks sain ka grupi keskele poole. Jooks tuli seekord raskelt – maksapiste oli. Väga rahule ei jää, aga kindlasti võtan siit endaga kaasa palju, mida teinekord paremini teha!"

Pühapäeval on Rumeenias kavas teatevõistlus. Kuna Rasmus Boisen kukkus treeningul rattaga ja on sunnitud nüüd hooaja lõpetama, siis asendab teda leedukas Zigmas Reisas.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: