Ratasepp: olen selleks valmistunud kaks pool kuud

Nädala keskel andis ultrasportlane Rait Ratasepp ülevaate oma tänavustest plaanidest, mille hulka kuulub nii järgmisel nädalal Šveitsis algav viiekordne ultratriatlon kui ka ultrajooks läbi kaheksa Kanaari saare. Sportlase sõnul võimaldab see tal oma vormi kasutada maksimaalselt.

"Ma olen selleks täna valmistunud kuskil kaks pool kuud, aga ma võtsin selle plaani üldse sellepärast, et ma nägin, et 60-kordseks ülesehitatud vorm lihtsalt ei kao ülikiirelt kuhugi ja hiljem on mul kõik see võimsus alles, mis Kanaaridel. Nii et ma otsustasin selle ette võtta," kommenteeris Ratasepp.

Erinevalt eelmiste aastate ultratriatlonidest ei nõua jooksuplaan kolmeks alaks valmistumist, vaid keskendub mägedes jooksmisele. Kanaaridel on vaja joosta ligikaudu 700 kilomeetrit. Eesmärgiks on läbida kogu distants kümne ööpäevaga, sealhulgas ka saarelt saarele liikumised.

"Kõige keerulisemad tõusu- ja langumeetrite poolest ja ka tehnilises osas on siis La Palma, Gran Kanaaria ja Tenerife, aga eks see sõltub sellest, mis ajamomendil ma neile sinna peale satun," sõnas Ratasepp.

Start Kanaaride poole on novembri keskpaigas.

Toimetaja: ERR Sport

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: