Finaalis kohtuvad Halep ja Haddad Maia

Simona Halep ja Beatriz Haddad Maia Birminghami tenniseturniiril
Simona Halep ja Beatriz Haddad Maia Birminghami tenniseturniiril Autor/allikas: SCANPIX/AFP

Pühapäeva õhtul kohtuvad Torontos toimuval WTA kõrgeima kategooria tenniseturniiri finaalis brasiillanna Beatriz Haddad Maia (WTA 24.) ja rumeenlanna Simona Halep (WTA 15.).

Laupäeval alistas Haddad Maia poolfinaalis tšehhitari Karolina Pliškovaga (WTA 14.) 6:4, 7:6 (7). Pliškova servis mängu jooksul üheksa ässa, brasiillanna ühe.

Tegemist on brasiillanna esimese WTA kõrgeima kategooria tenniseturniiri finaaliga. Hetkel maailma edetabelis 24. kohal olev Haddad Maia tõuseb esmakordselt järgmise nädala alguses esimese 20 sekka.

Poolfinaalis võidutses ka Halep, kes alistas ameeriklanna Jessica Pegula (WTA 7.) 2:6, 6:3, 6:4.

Halep päästis mängu jooksul 12 murdepalli, ameeriklanna aga kaheksa. Rumeenlanna tegi mängu jooksul kümme topeltviga, Pegula ainult kaks.

Võit poolfinaalis kindlustas Halepile järgmise nädalal alguses koha maailma edetabeli esikümne seas. Finaali võit tagaks talle edetabelis kuuenda koha. Tegemist on rumeenlanna 18. WTA 1000 kategooria turniiri finaaliga.

Varem on Halep ja Haddad Maia kohtunud kolmel korral. Esimesed kaks korda võidutses rumeenlanna, kuid viimasel kohtumisel Birminghami WTA 250 turniiril oli võidukas brasiillanna, kes hiljem võitis ka kogu turniiri.

Toimetaja: Mari-Liis Palm