Lajal tuli raskest seisust välja ja jõudis Monastiris poolfinaali

Mark Lajal
Mark Lajal Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Eesti meeste esireket Mark Lajal (ATP 634.) võitis Monsatiri ITF-i M15 turniiri veerandfinaalis neljanda asetusega Robin Bertrandi ligi kolm tundi kestnud mängus 6:7 (10), 6:4, 6:4.

Esimeses setis murdis prantslane Lajali servi seisuks 3:2, aga Lajal vastas kohe samaga. Lisaks oli Lajalil üks murdepall nii neljandas kui ka 12. geimis, kus ta seisul 6:5 teenis sellega ka settpalli. Bertrand siiski viigistas ja järgnes pikale veninud tie-break, kus Lajalil oli rohkem võimalusi, ent Bertrand võttis siiski 11:10 võidu, vahendab Tennisnet.

Teises setis tegi Lajal kaks murret Bertrandi ühe vastu. Otsustavas setis läks prantslane 4:0 ette ja tal oli sel seisul ka oma serv kasutada, kuid Lajal võitis vastase pallingu kindlalt ja siis veel kolm geimi. Seisul 4:4 mängiti sisuliselt otsustav geim. Bertrand juhtis oma servil 40:0, aga ikka ei võitnud geimi, Lajal murdis ja teenis lõpuks 6:7 (10), 6:4, 6:4 võidu.

Poolfinaalis kohtub Lajal teist turniiri järjest hiinlase Rigele Tega (ATP 646.), kes on asetatud seitsmendana. Eelmisel Monastiri turniiril võitis Lajal teda 6:4, 6:7, 6:3.

Toimetaja: Henrik Laever