Tipptreener sai seksuaalselt sobimatu käitumise eest eluaegse keelu

Toni Minichiello
Toni Minichiello Autor/allikas: SCANPIX/PA

Seitsmevõistleja Jessica Ennis-Hilli 2012. aasta Londoni olümpiamängudel kullani viinud treener Toni Minichiello sai eluaegse sportlaste treenimise keelu seksuaalselt sobimatu käitumise eest.

Suurbritannia kergejõustikuliit ütles oma avalduses, et distsiplinaarkomisjoni järeldused olid ülimalt tõsised ja hõlmasid Minichiello jämedat usalduse rikkumist, mis oli toonud kaasa tõsiseid tagajärgi mõne tema sportlase vaimsele tervisele ja heaolule. Teadaolevalt ei kuulu Ennis-Hill nende sportlaste hulka, kirjutab The Guardian.

Leiti, et Minichiello, kelle tegevus peatati eelmisel aastal mitmete naissportlaste ja treenerite kaebuste tõttu uurimise ajaks, rikkus treenerilitsentsi 15 aasta jooksul mitmel viisil.

Nimelt tegi Minichiello sportlaste suunas sobimatuid seksuaalseid žeste, matkides sealhulgas "oraalseksi" ja nimetades sageli oma peenist "vürtsikaks Itaalia vorstiks".

Lisaks tegi treener pealetükkivaid kommentaare sportlaste isikliku elu kohta, sealhulgas küsides neilt, kas nad on kunagi "raskuste tõstmise ajal seksinud".

Veel ka sportlaste sobimatu ning soovimatu puudutamine, sealhulgas kahe sportlase rindade puudutamine ja "kuiv kargamine", et matkida seksuaalset tegevust.

Minichiellot süüdistati ka kiusamises ja emotsionaalses väärkohtlemises.

Toimetaja: Janno Joala

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: