Wimbledoni võitja alustas hooaja teist poolt kaotusega

Jelena Rõbakina
Jelena Rõbakina Autor/allikas: SCANPIX/AFP

Tänavu Wimbledonis karjääri esimese suure slämmi tiitli võitnud Jelena Rõbakina (WTA 23.) naasis esmaspäeval võistlustulle, kui pidi USA-s San Joses peetaval WTA 500 kategooria turniiri avaringis tunnistama maailma 12. reketi Daria Kasatkina paremust.

Eelmisel aastal San Jose turniiril veerandfinaali jõudnud Rõbakina kaotas tund ja 43 minutit kestnud kohtumise 6:1, 2:6, 0:6. Seitsmenda asetusega Kasatkina, kes mullu jõudis samal turniiril finaali, kohtub teises ringis kvalifikatsioonist põhiturniirile pääsenud Taylor Townsendiga (WTA 316.).

Kaheksanda asetusega Karolina Pliskova (WTA 15.) tuli esimeses ringis Katie Boulteri (WTA 127.) vastu välja ühesetilisest kaotusseisust, et võita matš 1:6, 7:6 (5), 6:3. Teises ringis läheb tšehhitar vastamisi Wimbledoni veerandfinalisti Amanda Anisimovaga (WTA 22.), kes oli 6:2, 7:6 (5) parem 18-aastasest Ashlyn Kruegerist (WTA 242.).

Neli kõrgeimat asetust saanud Maria Sakkari (WTA 3.), Paula Badosa (WTA 4.), Ons Jabeur (WTA 5.) ja Arina Sabalenka (WTA 6.) olid esimeses ringis vabad.

Sakkari esimene vastane tuleb Bianca Andreescu (WTA 54.) ja Shelby Rogersi (WTA 45.) vastasseisust. Badosa läheb vastamisi neljakordse slämmivõitja Hana Mandlikova tütre Elizabeth Mandlikuga (WTA 240.), kes sai avaringis 6:3, 6:3 jagu Alison Riske-Amritrajst (WTA 33.) ja teenis oma karjääri esimese WTA tuuri võidu.

Wimbledoni finaalis Rõbakinale alla jäänud Jabeur alustab turniiri Madison Keys'i (WTA 27.) vastu ning maailma kuues reket Sabalenka mängib kas Caroline Dolehide'i (WTA 168.) või Kayla Dayga (WTA 230.).

Toimetaja: Henrik Laever