Rootsi HydroGP-l said Aabrams, Peeba ja Lember pjedestaalile

Erko Aabrams
Erko Aabrams Autor/allikas: Eesti Veemoto Liit

Rootsi HydroGP etapil F-500 klassis sai Erko Aabrams teise koha ning jätkab MM-sarja üldarvestuses liidrina. F-125 klassis sai Marek Peeba teise koha ning Joonas Lember oli kolmas. MM-sarja üldarvestuses jätkab liidrina endiselt Lember ning Peeba hoiab kolmandat kohta.

F-500 klassis tuli Aabramsile ajasõidust viies koht. Ajasõidu võitis Marcin Zielinski Poolast. Aabramsil oli kiirust kõvasti puudu ja meeskonnaga tehti tugevat tööd, et leida vead üles. Esimesest sõidust tuli viies koht ja endiselt oli kiirust puudu. Sõidu võitis Robert Hencz Slovakkiast. Teiseks stardiks olid vead leitud ja kolmanda kohaga lõpetatud sõit näitas, et liigutakse õiges suunas. Teise sõidu võit läks jällegi Henczile, kes asus võitlust juhtima. Kolmandas sõidus oli Aabramsi start ideaalne ja võeti esikoht slovakkide Marian Jungi ja Robert Henczi ees. 

Etapivõit kuulus Henczile. Aabrams võttis etapilt teise koha ja kolmas koht läks Zielinskile. Peale kolme sõidetud MM-sarja etappi juhib Aabrams sarja kaheksa punktiga Zielinski ees, aga ees on ootamas veel kaks etappi.

F-125 klassis võitis ajasõidu oma esimest täishooaega MM-sarjas võistlev Joonas Lember. Marek Peeba sõitis välja teise aja ja kolmas oli Viktor Lyubenov Bulgaariast.

Esimeses sõidus sai võimsa stardi Lember, kes juhtis sõitu kuni ruudulipu langemiseni. Tehniliste probleemide küüsi langenud Peeba lõpetas sõidu neljandal kohal. Teise koha võttis Lyubenov ja kolmas oli itaallane Luca Finotti.

Teises sõidus sai Lember järjekordselt parima lähte, kuni teisel ringil ütles võistluspaadi mootor üles ja Lemberi jaoks oli sõit lõppenud. Korraldaja leidis, et Lemberi asukoht trassil on ohtlik ja sõit katkestati. Kordusstardis sai Peeba kiiruse üles ja võttis sõidust esikoha punktid. Teine oli Finotti ja kolmas poolakas Sebastian Kecinski.

Kolmandaks sõiduks oli Lemberil kokkujooksnud mootor korda tehtud ja stardirivi lõpust startides asus ta liidriks tõusnud Lyubenovi jälitama. Sõidu võitja otsustas ringiga mahajäänud võistlejast möödumine, kellest Lember oli sunnitud mööduma välisringist, kui Lyubenovil oli võimalus seda teha siseringist. Sõidu võitis Lyubenov, Lember sai teise koha ning Kecinski oli kolmas. Peeba, kes järjekordselt maadles tehniliste probleemidega, lõpetas sõidu neljandana.

Etapivõit läks bulgaarlasele Lyubenovile. Teise koha saavutas stabiilse sõiduga Peeba ja Lember oli oma ühe katkestamisega kolmas.

F-125 klassi MM-sarja juhib peale Rootsi GP-d endiselt Joonas Lember kahe punktiga Viktor Lyubenovi ees. Sebastian Kecinski ja Marek Peeba jagavad hetkel võrdsete punktidega kolmandat-neljandat kohta.

Paadiklassis F-500 jääb MM-sarjas sõita veel kaks Itaalia etappi, millest esimene peaks toimuma septembri keskel Cremonas ja teine oktoobri alguses Borettos.
F-125 klassis selgub maailmameister oktoobri alguses toimuval viimasel etapil samuti Itaalias Borettos.

Toimetaja: Janno Joala

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: