Eesti sai Rahvuste supermotol 11. koha

Eesti rahvuskoondis Patrick Pals (22), Eero Madisson (23) ja Aksel Pärtelpoeg (24) koos meeskonnaliikmete ja fännidega
Eesti rahvuskoondis Patrick Pals (22), Eero Madisson (23) ja Aksel Pärtelpoeg (24) koos meeskonnaliikmete ja fännidega Autor/allikas: Eesti Mootorrattaspordi Föderatsioon

Pühapäeval Belgias Mettet' ringrajal toimunud Rahvuste supermoto finaalis sai Eesti meeskond koosseisus Patrick Pals, Eero Madisson ja Aksel Pärtelpoeg 11. koha.

Mettet'i ringrada koosneb nii asfalteeritud kui ka off-road lõikudest. Nagu laupäevaste kvalifikatsioonides sai ka pühapäeval eestlastele jaoks kõige keerulisemaks takistuseks pikk kiire stardisirge, mis lõppes lauge vasakkurviga. "Stardid ei tulnud meil kordagi hästi välja," rääkis koondise mänedžer Kristjan Siilak. "Meie poisid puksiti seal iga kord välja, käis väga armutu heitlus. Samas oli meil meeskonnas ka kokkulepe, et sõidame pigem kindla peale ja püüame püsti jääda ning sõidu jooksul kohti noppida."

Esimeses sõidus läksid rajale oma kümnendal Rahvuste supermotol osalenud Patrick Pals (TM, Vihur Motosport) ja viiendat korda sellel võistlusel kaasa teinud Eero Madisson (KTM, Motohai). Stardist 21. minema saanud Pals tõi koju 18. koha ja 27. startinud konkurente jahtima läinud Madisson 21. koha.

Teises sõidus läksid eestlastest võistlustulle Madisson ja oma esimesel Rahvuste supermotol osalenud Pärtelpoeg (Husqvarna, Äksi39Team). Madisson oli stardis 17., kuid pidi peale kukkumist leppima 19. kohaga. 31. asetusega alustanud Pärtelpoeg suutis oma positsiooni kõvasti parandada, tõustes 24. kohale.

Viimases sõidus startis Pals 24. positsioonilt, kuid peale vägevat sõitu lõpetas 17. Samuti sõitis Pals ka eestlastest parima ringiaja 1.45.332. Pärtelpoeg pidi selles sõidus leppima 23. kohaga.

"Üldpildis jäid kõik meie sõitjad tulemustega rahule," võttis Siilak tänavuse võistluse kokku. "Minu väike unistus oleks tulevikus välja panna ka Eesti poolt esmakordselt juuniorite meeskond, kuna tänavu oli neid Rahvuste supermotol väga palju."

Mettet's vahesõitudena toimunud juunioride võistlusel osalesid eestlased Travis Siilak ja Mathias Vetkin. Vetkin võitis mõlema sõidu stardid ja näitas head tempot, kuid oli sunnitud esimese sõidu tehniliste probleemide tõttu katkestama. Siilak sai 17 võistleja seas seitsmenda koha, Vetkin oli 11.

Kokkuvõttes teenis Eesti 98 punkti ja sai tänavusel Rahvuste supermotol 11. koha. Võistluse võitis Prantsusmaa (Thomas Chareyre, Nicolas Cousin ja Sylvain Bidart), edestades Prantsusmaa juunioride ja Itaalia meeskonda.

Toimetaja: Mari-Liis Palm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: