Eesti pääses Belgias Rahvuste supermoto finaali

Eesti Rahvuste supermoto koondis
Eesti Rahvuste supermoto koondis Autor/allikas: Eesti Mootorrattaspordi Föderatsioon

Laupäeval sõideti Belgias Mettet' ringrajal Rahvuste supermoto kvalifikatsioon, Eesti meeskond pääses üheteistkümnendana pühapäevasesse finaalsõitu.

"Poisid olid väga tublid," kiitis koondise mänedžer Kristjan Siilak. "Patrick Pals oli oma kvalifikatsioonisõidus seitsmes, Eero Madisson kaheksas. Aksel Pärtelpoeg suruti sõidu stardis välja, lisaks kukkus ta krossilõigul, kuid ta võitles väga tublisti positsioone tagasi ja tegi ka väga hea ringiaja," rääkis Siilak.

Rahvuste supermotol sõidetakse ka kvalifikatsioonid võistlussõitudena, seega oli Eesti sõitjate tulemus märkimisväärne. Pärtelpoeg on Rahvuste supermotol Eestit esindamas esimest korda ja vähene kogemus eriti nii nõudlikul, pika ja kiire stardisirgega rajal, millele järgneb kohe lauge vasakkurv ning kus on koguni neli erinevat krossilõiku, annab veel tunda. "Aksel kogus end sõidus väga hästi ja viimase aastaga on ta kindlasti tublisti kiirust juurde saanud," ütles Siilak.

Nõrgim kolme sõitja tulemusest (Pärtelpoja 18. koht) lahutati maha ja Eesti pääses pühapäevasesse finaali 16-st meeskonnast üheteistkümnendana. Laupeävase kvalifikatsiooni parima tulemuse tegi Prantsusmaa meeskond.

Eesti võistleb Rahvuste supermotol koosseisus Patrick Pals (TM, Vihur Motosport, kümnes kord Rahvuste supermotol), Eero Madisson (KTM, Motohai, viies kord) ja Aksel Pärtelpoeg (Husqvarna, Äksi39Team).

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: