Noormeeste U-18 koondis võitis sõpruskohtumises Lätit

U-18 noormeeste käsipallikoondis
U-18 noormeeste käsipallikoondis Autor/allikas: Eesti Käsipalliliit

Eesti käsipalli U-18 noormeeste koondis kogunes kuuendasse ühisesse treeninglaagrisse, mille raames kohtub meeskond kahel korral Läti koondisega. Esimesel sõprusmängul alistasid eestlased lõunanaabreid tulemusega 31:25 (16:12).

Eesti koondise resultatiivseim mängija oli Hendrik Koks seitsme väravaga. Koksist ühe värava vähem tõi tiimile Matthias Lepp. Urmas Rõuk ja Karl Kramm viskasid mõlemad neli väravat.

"Mängisime esimest korda ühiselt. Alguses oli ebakindlust ning eksisime söötudel, teiseks poolajaks olukord selles osas paranes. Saime kõik mänguaega ja end proovile panna ning ülevaate enda vormist. Ka treeneritel oli võimalik saada ülevaade mängijatest mängusituatsioonis. Oli tore mängida," tundis võidurõõmu U-18 koondise kapten Karl Kramm.

Treener Kaspar Lees nõustus kapteniga: "Mängu algus oli rabe, tahtmist poistes oli, kuid taheti korraga kõike, sellest tekkisid eksimused. Tunda andis ka pikk võistluspaus ja sellest tulenev teatud ärevus mängu alguses. Teiseks poolajaks olukord paranes ning tervikuna pakkus mäng ka ilusaid hetki, kuigi oli mitmeid madalseise, millega tuleb veel tegeleda. Kõik mängijaid said mänguaega ja näidata oma oskusi. Treenerid said vajaliku ülevaate olukorrast enne EM-I mänge Rumeenias."

Kui koondise ühislaagris osaleb 20 noormeest, siis esimeses mängus Läti vastu võistles 16 mängijat. "Teeme homseks mänguks vahetusi, ning arvestame sellega, et kõik koondislased ikka mänguaega saaksid. Lõplik nimekiri teiseks mänguks arutatakse treenerite vahel läbi," selgitas Lees mängijate valikut kahes sõprusmängus.


U-18 koondis mängis Läti vastu koosseisus:
Marek Kopli
Arno Vare
Urmas Rõuk (kõik HC Tallas)
Andero Viljus
Joonas Vassiljev
Karl Markus Kannel (kõik Põlva Käsipalliklubi)
Karl Kramm (HC Tallinn)
Karl Kõverik, Rasmus Eensaar
Hugo Liiv (kõik Tallinna Käsipalliakadeemia)
Hendrik Koks (Viljandi HC)
Alvar Soikka (HC Kehra)
Ilja Kosmirak
Marcus Rättel
Madis Valk (kõik Tapa valla Spordikool)

Koondise peatreener: Kalmer Musting
Treenerid: Kaspar Lees, Rein Suvi
Väravavahtide treener: Eston Varusk
Füsioterapeudid: Allar Lamp, Kert Kähari

Toimetaja: Mari-Liis Palm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: