Eesti suusahüppajad jõudsid suvise võistluse avapäeval parima 30 hulka

Kevin Maltsev
Kevin Maltsev Autor/allikas: SCANPIX/AFP

Poolas Wisla H120 mäel toimub suvine suusahüppe GP ning esimese päeva järel saavutas Kevin Maltsev 25. koha ning Artti Aigro 28. koha.

Reedeses kvalifikatsioonis sai Aigro 15. koha ning Maltsev 32. koha. Laupäevasel põhivõistlusel suutis Maltsev aga Aigrost ette rebida.

Esimeses voorus hüppas Aigro 120,5 meetrit, millega saavutas 17. koha. Maltsevi hüpe oli esimeses voorus kesine: 106 meetrit, ning see tõi talle 28. koha.

Teises voorus jäi Aigro tulemuseks vaid 114,5 meetrit ning sellega kukkus ta kokkuvõttes 28. kohale. Maltsev pani teises voorus tublisti juurde ning hüppas 122,5 meetrit, mis tõstis ta kokkuvõttes 25. kohale.

"Eilsel kvalifikatsioonihüppel midagi head ei olnud. Läks küll iga hüppega paremaks, kuid endiselt oli mäel raskusi. Koht oli küll 15. Aga sees on veel palju. Täna esimese vooru hüpe oli nende kahe päeva peale parim hüpe, kuid ajastuse taha jääb endiselt mitmeid mitmeid meetreid varu. Teise vooru hüppel jäin totaalselt otsal hiljaks. Pigistasin küll lennuga niipalju kui võimalik, et mõni meeter juurde tuleks, kuid jah," ütles Aigro pärast laupäevast põhivõistlust.

"Mis seal ikka, homme on uus päev," lisas Aigro.

"Põhimõtteliselt võib rahule jääda, arvestades viimaseid treeninghüppeid, siis tänased hüpped olid korralikul tasemel. Esimesel hüppel tuulejumal väga ei aidanud, kui õnnestus edasi saada. Teises voorus olid tingimused märksa võrdsemad ja selle hüppega jään rahule," ütles Maltsev laupäeval.

Pühapäeval jätkavad suusahüppajad järgmise võistlusega, mis algab Eesti aja järgi kell 12.

Toimetaja: Katariina Järve

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: