Stefan Arand kaitses Euroopa meistritiitlit

Stefan Arand
Stefan Arand Autor/allikas: Eesti Veemoto Liit

Lätis Aluksnes selgitati nädalavahetusel paadiklassi F-4 Euroopa meister. Kohale oli tulnud kogu euroopa paremik ja stardijoonel oli 16 paati. Nende seas ka Eesti F-4 klassi esinumber ja möödunud aasta Euroopa meister Stefan Arand.

Laupäeva hommik algas hästi ja alates vabatreeningust näitas Arand kiireid ringiaegu. Ajasõidus saavutas Arand kolmanda positsiooni, kuid peale ajasõitu tehtud tehnilises kontrollis selgus, et mehaaniliselt poolelt oli viga sisse lastud ja Arandi aeg tühistati. Esimest sõitu tuli startida paatiderivi lõpust.

Esimesel sõidul rebis ennast kohe stardis ette norrakas Andre Solvang. Arand sai väga hea lähte ja peale esimest ringi asus konkurente jälitama kuuendalt kohalt. Sõidu jooksul suutis ta oma positsiooni veel kahe koha võrra parandada ja lõpetas sõidu neljandana. Sõidu võitis Solvang, teiseks tuli soomlane Tino Lehto ja kolmas oli Nikita Licjs Lätist.

Teises sõidus suutis Arand parandada oma tulemust veel koha võrra ja viimaseks kaheks sõiduks jagas ta Licjsiga võrdsete punktidega kolmandat-neljandat kohta.

Kolmandas sõidus aga start õnnestus väga hästi ja eestlane juhtis sõitu algusest kuni lõpuni. Teiseks tuli Licjs ja kolmas oli Jarno Vilmunen Soomest. Peale kolmandat sõitu juhtis endiselt võistlust Solvang, Arand oli tõusnud
teiseks ja Tino Lehto oli kolmas.

Viimane sõit otsustas Euroopa meistritiitli saatuse, sest neljal piloodil oli võimalik tõusta Euroopa meistriks. Stardist sai Arand hästi minema ja asus sõitu juhtima, kuni Solvang tegi õhulennu ja sõit tuli katkestada.

Kordusstardis oli järel kolm pilooti tiitli eest võistlemas. Start läks Arandil jällegi täppi ja asus sõitu juhtima, kuni toimus tõsine avarii Tino Lehto ja lätlase Nils Slakterise vahel. Järjekordne punane lipp katkestas sõidu.

Teine kordusstart möödus õnneks vahejuhtumiteta ja hea lähte saanud Arand juhtis sõitud Licjsi ees kuni lõpuni ja kolmandaks sõitis ennast Jarno Vilmunen.

Sõitude kokkuvõttes tagas 1025 punktiga omale Euroopa meistritiitli teist aastat järjest Stefan Arand. Hõbemedalile tuli 969 punktiga Andre  Solvang Norrast ja pronksile Nikita Licjs Lätist.

"Sellel võistlusel oli väga palju emotsioone. Meie tehniline näpukas, mis võttis ära hea stardikoha ajasõidus ja lisaks veel esimeses sõidus stardisirge väidetava rikkumise eest saadud kollane kaart. Aga meeskonna hea töö ja viimased kaks ülihead starti andsid sõidukindluse tagasi ja kokkuvõttes suurepärane tulemus. Suur tänu minu meeskonnale ja isale, kes tegid tugevat tööd et see võidusõit õnnestuks," võttis Arand võistluse kokku.

Toimetaja: Katariina Järve

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: