EOK premeeris juunioride EM-il kuldmedaleid võitnud Jefimovat ja Karelsoni

Eesti Teaduste Akadeemias anti üle riiklikud preemiad
Eesti Teaduste Akadeemias anti üle riiklikud preemiad Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Eesti Olümpiakomitee premeeris juuni lõpus juunioride Euroopa meistrivõistlustel kuldmedaleid võitnud ujujat Eneli Jefimovat ja maadlejat Richard Karelsoni ning nende treenereid.

Rumeenias Bukarestis ujumise juunioride Euroopa meistrivõistlustel kolm kuldmedalit võitnud Eneli Jefimovat premeeritakse 8000 euroga ning tema treenerit Henry Heina 4000 euroga. Jefimova võitis Bukarestis kuldmedali nii 50 m, 100 m kui ka 200 m rinnuliujumises, kuid et vaid kaks viimast on olümpiadistsipliinid, pälvib Jefimova preemia kahe kuldmedali eest.

Itaalias Roomas toimunud maadluse U-20 EM-il kuldmedali võitnud Richard Karelsoni premeerib EOK 4000 euroga ning tema treenereid Igor Annust ja Ivar Kotkast kumbagi 1000 euroga. Karelson võitis kuldmedali kreeka-rooma maadluses kaalukategoorias kuni 97 kilogrammi.

Rahvusvaheliste tiitlivõistluste medalipreemiad määratakse vastavalt EOK Täitevkomitee kinnitatud korrale. Selle kohaselt on olümpiaaladel juunioride Euroopa meistrivõistlustel kuldmedali võitmise korral sportlase preemia suuruseks 4000 eurot, hõbemedali korral 2000 eurot ja pronksmedali korral 1000 eurot. Medalivõitjate treenerite preemia on pool sportlasele makstavast summast.

Väljamaksmisele kuuluvad preemiarahad eraldab EOK taotlusel Kultuuriministeerium

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: