Rattaorienteerumise MM-il saavutas Eesti naiskond kuuenda ja meeskond kaheksanda koha

Vasakult: Mari Linnus, Piibe Tammemäe, Eleri Hirv
Vasakult: Mari Linnus, Piibe Tammemäe, Eleri Hirv Autor/allikas: Margus Hallik

Rootsis, Falunis jätkuvatel rattaorienteerumise maailmameistrivõistlustel olid laupäeval kavas teatesõidud, kus Eesti naiskonnal õnnestus teist aastat järjest saavutada koht esikuuikus. Ka meeskond suutis oma hetkevormist võtta maksimumi ja saavutas korraliku kaheksanda koha

Eesti naiskonna avavahetust sõitis mullusel juunioride MM-il hõbemedali võinud Mari Linnus, kes lõpetas oma etapi riikide arvestuses seitsmenda kohaga. Teises vahetuses polnud Eleri Hirvel küll kõige parem päev, kuid ta suutis naiskonna seitsmendat kohta siiski hoida.

Ankruetapil tegi väga hea ja targa sõidu Piibe Tammemäe, kes suutis tulises lõpuheitluses esikuuiku kohale viie sekundiga edestada tugevat Prantsusmaa naiskonda ning hoida selja taga ka varasemalt maailmameistriks tulnud Austria naiskonda, mille viimast vahetust sõitis tänavuste Euroopa meistrivõistluste teatesõidu hõbemedalist.

Kokkuvõttes Eesti naiskonnale teist aastat järjest MM-i teatesõidu kuues koht. Rattaorienteerumise MM-võistluste 20 aasta pikkuse ajaloo jooksul on Eesti naiskond esikuuikusse jõudnud vaid viimasel kahel aastal.

Eesti teatemeeskonna eest sõitis seekord avavahetust lühirajal kuuenda koha saavutanud Lauri Malsroos, kes raja alguses tehtud eksimuse järel päris liidrite hulgas vahetusse ei suutnud tulla, kuid lõpetas siiski vaid 40-sekundilise kaotuse juures riikide arvestuses kuuenda kohaga.

Teises vahetuses tegi orienteerumistehniliselt kindla sõidu Marek Karm, andes positsioone siiski mõnevõrra kiiruse arvelt ära ja ta lõpetas kümnendana. Viimases vahetuses tegi suurepärase sõidu alles esimest aastat täiskasvanute seas võistlev ja suure arenguhüppe teinud noor Sander Pritsik, kes tõstis ankruetapiga Eesti meeskonna kaheksandaks, möödudes ka Itaalia ankruvahetust sõitnud mitmekordsest maailmameistrist.

Maailmameistriks tulid nii meestest kui naistest väga veenva ülekaaluga Soome võistkonnad. Hõbemedalid kuulusid naistest taanlannadele ja meestest šveitslastele. Pronksmedalid võitsid nii naiste kui meeste seas tšehhid.

Eesti oli võistkonnaga esindatud ka juunioride maailmameistrivõistlustel, kus suhteliselt noore koosseisuga tuli leppida riikide arvestuses kaheksanda kohaga.

Avaetappi sõitis Eesti meeskonnal alles 16-aastane Timo Kudre, kes tänavu võitnud omaealiste Euroopa meistrivõistlustelt kaks pronksmedalit ning tegi ka kuni 20-aastaste seas südika sõidu ja andis vahetuse üle suhteliselt väikese kaotuse juures üheksandal kohal.

Teisel etapil kaotas alles tänavu Eesti juunioride koondises debüteerinud Raul Viitmaa küll aega juurde, kuid suutis võistkonna positsiooni hoida. Viimases vahetuses näitas aga tänavuste juunioride Euroopa meistrivõistluste seitsmenda koha omanik Mihkel Mahla suurepärast sõitu, tuues päeva ühe kiirema ajaga võistkona ligi kahe minutit võrra võitjatele lähemale. Kokkuvõttes eestlastele juunioride MM-võistlustelt teatesõidus riikidest kaheksas koht.

Juunioride seas võidutsesid nii neidudest kui noormeestest rootslased.

Toimetaja: Henrik Laever

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: