Lucas Leok sai Euroopa meistrivõistlustel neljanda koha

Lucas Leok
Lucas Leok Autor/allikas: MX Mania

Sel nädalavahetusel toimus Tšehhis Loketi krossirajal EMX 65 ja EMX 85 klasside Euroopa meistrivõistluste finaaletapp. Eelmise aasta Euroopa meister Lucas Leok tuli sel aastal samas klassis neljandale kohale. EMX 85 klassis sai Gregor Kuusk 14. koha.

Laupäevases avasõidus tehnilise rikke tõttu kümnenda kohaga leppima pidanud Leokil olid tiitlivõiduks lootused sisuliselt kadunud ja tänases teises sõidus sai ta pingevabalt juba sõita. Leok tegi palju parema stardi kui laupäeval ja ta võttis sisse viienda koha. Lucas tegi kiirelt esimestel ringidel mitu möödasõitu ning ta tõusis laupäevase sõidu võitja Ricardo Baueri (Austria) seljataha teisele kohale.

Kaks esimest näitasid rajal sarnast kiirust ja Leokil ei tekkinud võimalust liidrikohale tõusta. Bauer võitis sõidu, Leok tuli teiseks ja Pau Caudet Ruiz (Hispaania) kolmandaks. Meie poistest jõudsid veel 20 sekka Aston Allas ja Leslie Puller, kes olid vastavalt 14. ja 16.

Kokkuvõttes tuli Lucas Leok 33 punktiga neljandale kohale. Euroopa meistriks krooniti 50 punktiga Bauer, teiseks tuli 38 punktiga Caudet Ruiz ja kolmandaks 36 punktiga Jorge Salvador. Ilusa tulemuse tegi ka Puller, kes 14 punktiga 12. koha sai. Allas oli seitsme punktiga 12. ja Lustus viie punktiga 21.

EMX 85 klassi teises sõidus oli meie poistest parim Gregor Kuusk. Stardi järel hoidis ta korraks 12. kohta, kuid ringi lõpuks langes Kuusk 17. kohale. Võistluse edenedes suutis Kuusk hea sõidurütmi leida ja ta hakkas oma positsiooni parandama.

Enne sõidu lõppu suutis Gregor veel ühe möödasõidu teha ning finišisisse tuli ta 11.kohal. Laupäevases avasõidus kümnenda koha saanud Tristen Mardo oli teises sõidus 20. Jan Marten Paju sai 32. koha ja suure kukkumise üle elanud Travis Leok 36. koha. Esikoha teenis kodupubliku rõõmuks Vitezlav Marek (Tšehhi), teine oli Gyan Doensen (Holland) ja kolmas Filippo Mantovani (Itaalia).

Võistluste kokkuvõttes oli meie parim Kuusk, kes 14 punktiga 14. koha sai. Mardo teenis 12 punktiga 16. koha. Paju oli 34. ja Leok 38. Euroopa meistriks tuli 47 punktiga Marek, samade punktidega oli teine Doensen. Kolmandaks tuli 40 punktiga Mantovani.

Toimetaja: Janno Joala

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: