Noorte esiliigade reform suurendab tasavägiste kohtumiste hulka

Sel hooajal rakendatakse jalgpalli noorte meistrivõistluste esiliigades esimest korda liigatabeli poolitamise süsteemi, mille eesmärk on tagada suurem arv kohtumisi võrdsete võistkondade vahel.
Liigade poolitamise süsteem on seni noorteliigadest kasutusel olnud U-19 Eliitliiga esiliigas, kus reform viidi läbi 2020. aastal. U-17 Eliitliiga esiliigas ning U-16–U-14 vanuseklasside esiliigades on liigavõitjad seni selgunud kaheringilise turniiri järel, kus kõik võistkonnad kohuvad omavahel kodus ja võõrsil.
Alates sellest hooajast jaotatakse nendes liigades tabel üheringilise põhiturniiri järel pooleks, mille järel mängivad 1.–6. kohani asuvad võistkonnad omavahel ning 7.–12. kohale jäänud võistkonnad omavahel veel kaks ringi. Hooaja lõpuks koguneb seega igale võistkonnale 21 mängu.
Eesti Jalgpalli Liidu (EJL) arendusdirektori Mihkel Uibolehe sõnul on muudatuse eesmärk kasvatada sportlikku pinget ja tuua juurde tasavägiseid mänge, mis arendavad noori rohkem.
"Analüüsisime olukorda ja süsteemi õnnestus täiustada selliselt, et ühegi võistkonna mängude arv ei vähene, kõik mängivad omavahel vähemalt korra ning vastasega kohtutakse senise kahe korra asemel maksimaalselt kolm korda. Need olid olulised põhimõtted, sest nii säilib vajalik koormus ning side tipuga," rääkis Uiboleht.
Lisaks noorte esiliigadele on liigatabeli poolitamise süsteem kasutusel tütarlaste U17 Eliitliiga esiliigas ning naiste Meistriliigas, kus meistritiitli omaniku selgitavad põhiturniiri järel tabeli esimeses pooles paiknevad võistkonnad.
Toimetaja: Katariina Järve