Eesti - Läti ühismeeskond tuli kestvussõidu MM-il pronksile

Stefan Arand ja Nils Slakteris
Stefan Arand ja Nils Slakteris Autor/allikas: Arek Rejs

Poolas Augustowos sõideti paadiklasside F-4 ja F-2 meeskondliku kestvussõidu MM. Mõlemal võistluspäeval pidi kuni neljaliikmeline meeskond suutma kuue tunni jooksul läbida võimalikult palju võistlusringe. Boksipeatused koos tankimiste ja pilootide vahetusega muutsid võistluse eriti põnevaks.

Eestlastest osales Eesti - Läti ühismeekonnas Stefan Arand, kes osales esmakordselt F-4 klassis. Kui enamus konkurentide meeskondi kasutasid kolme-nelja pilooti, siis Eesti - Läti meeskond otsustas võistluse läbida ainult Arandi ja noore Läti võidusõitja Nils Slakterisega. Sõiduaeg jagati pooleteist tunnisteks vahetusteks.

Kestvussõitudes kasutatakse lendstarti, kus stardipaadi taga püüavad kõik omale välja võidelda parimat positsiooni. "Pidime mõlemas stardis kohe alguses olema natuke agressiivsemad, et saada head positsiooni roheliseks lipuks. Kui oleks natukene tagasi hoidnud, siis oleks kohe meie positsioon üle võetud." kommenteeris Arand harjumatut starti.

Esimeses sõidus sai Arand hea lähte ja hoidis teist kohta. 20. ringil leidis Arand võimaluse liidrist möödumiseks ja asus sõitu juhtima. Oma esimese 1,5-tunnise vahetuse lõpetas Arand esimesena. Järgmised poolteist tundi oli Slakterise kord sõita, kuid kahjuks sai saatuslikuks üks halb laine ja paat lendas esikohalt uppi.

Piloodiga oli kõik korras ja paat toimetati kiirelt kaldale, kus meeskond alustas tööd, et paat korda teha. Rajale saadi tagasi küll kõva kaotusega liidrile, kuid kahe päeva arvestuses oli igal võidetud punktil suur väärtus. Esimesest sõidust saavutati seitsmenda koha punktid.

Teine võistluspäev andis lootust kohta parandada ja stardiks oli roolis jälle Arand, kes läks ka kohe sõitu juhtima. Enam vigu ei tehtud ja mõlemad piloodid hoidsid esimest positsiooni sõidu lõpuni. Teisest sõidust võetud maksimumpunktid 
andsid kahe sõidu kokkuvõttes Eesti - Läti meeskonnale MM-ilt pronksmedali.

"Esimene võistluspäev algas meie jaoks väga hästi. Esimesed poolteist tundi olin roolis mina. Stardist sain teisena minema ja peale 30 minutit suutsin tõusta liidriks. Esimene vahetus läks hästi, kuid kahjuks Slakterisel läks esimese koha pealt paat lendu ja lõpetas tagurpidi. Paat õnneks väga katki ei läinud, peale meeskonna head tööd saime paadi uuesti vette ja esimese päeva lõpuks teenisime ka mõned punktid," rääkis Arand pärast võistlust.

"Teine päev algas veel paremini - sain kohe stardist võistluste liidrikoha enda kätte ja suutsime seda lõpuni hoida. Suured tänud tervele Rigas Powerboat tiimile, kes mind meeskonda kutsusid ja mulle selle võimaluse andsid ja loomulikult suured tänud minu oma meeskonnale ja isale, kelleta seda tulemust ei oleks ka tulnud," lisas Arand.

Maailmameistriteks tulid esimese sõidu võitnud ja teises sõidus teiseks tulnud prantslaste meeskond, kuhu kuulusid Jeremy Brisset, Dailly Quentin ja Romuald Kauffmann. Hõbedale sõitsid samuti prantslased Antoncic Fabrice, Helluin David, Lemesle Margot ja Manchon Matthieu.

Toimetaja: Henrik Laever

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: