Rakveres selguvad U-18, U-20 ja U-23 vanuseklasside Eesti meistrid

Liisa-Maria Lusti
Liisa-Maria Lusti Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

10.-11. juulil jagatakse Rakveres välja kergejõustiku U-18, U-20 ja U-23 vanuseklasside Eesti meistritiitlid. Võistlustele on registreerunud üle 500 sportlase 47 klubist.

U-23 vanuseklassis võib oodata põnevaid jookse meeste sprindidistantsidel, stardinimekirjas on üles antud Lukas Lessel (TÜASK), Henri Sai (Pärnu SK Altius), Ken-Mark Minkovski (Audentese SK), Ats Kivimets (Audentese SK) ja Robin Sapar (Rakvere KJK ViKe). Heitealadel teeb kaasa Kevin Sakson (Audentese SK), vahendab EKJL.ee

Naiste sprindis võib häid jookse oodata täiskasvanute arvestuses Eesti meistriks tulnud Ann Marii Kivikaselt (Pärnu SK Altius). Kaugus- ja kolmikhüppes on üles antud Lishanna Ilves (Rakvere KJK ViKe) ning teivashüppes saame kaasa elada Eesti rekordiomanikule Marleen Müllale (Rakvere KJK ViKe).

5000 m käimises tuleb starti Jekaterina Mirotvortseva (KJK Kalev-Sillamäe), kes kaks nädalat tagasi uuendas poole pikema distantsi Eesti rekordit. Odaviskes teeb kaasa Gedly Tugi (Audentese SK). Mitmevõistleja Katre Sofia Palm (Audentese SK) osaleb kaugushüppes ja kuulitõukes.

U-20 vanuseklassis näeme võistlemas sportlasi, kes on täitnud augustikuus toimuva U-20 MM-i normi. Mitmevõistleja Liisa-Maria Lusti (Audentese SK) on üles antud viiel erineval alal. Anna Maria Millend (Audentese SK) teeb kaasa nii tõkkesprindis kui ilma tõketeta sprindidistantsidel. Kõrgushüppes osaleb Elisabeth Pihela (Audentese SK).

Noormeeste kaugus- ja kolmikhüppes asub võistlustulle Viktor Morozov (KJK Atleetika). Uku Renek Kronbergs (Tartu SS Kalev) tuleb starti 400 ja 800 m jooksus. Andri Matrov (Audentese SK) osaleb kuulitõukes ja kettaheites ning Andreas Hantson (Viljandi VAK Staier) on üles antud kõrgus- ja kaugushüppes ning kettaheites.

U-18 vanuseklassis näeme võistlemas peaaegu kõiki Jeruusalemmas Euroopa meistrivõistlustel osalenud sportlasi ning osa nendest sõidab kahe nädala pärast Slovakkiasse Euroopa Noorte Olümpiafestivalile.

U-18 EM-il seitsmevõistluses kuuenda koha saavutanud Viola Hambidge (Pärnu SK Altius) on Eesti meistrivõistlustel üles antud jooksualadel. Miia Tillmann (Võru KJK Lõunalõvi) teeb kaasa teivashüppes, Anna Panenkot (KJK Atleetika) näeme kaugus- ja kolmikhüppes ning Greete-Liis Krapp (Pärnu SK Altius) teeb kaasa kuulitõukes.

Noormeestest näeme mitmel alal kaasa löömas EM-il kümnevõistluses kuuenda koha saavutanud Harry Richard Jäägerit (SK Elite Sport). Heitealadel on üles antud Tristan Aik Sild (Treeningpartner) ja Manfred Männamaa (Audentese SK). Sprindidistantsidel tuleb starti Andreas Kase (KJK Järvala). Romet Kivi (SK Viraaž) teeb kaasa sprindi- ja keskmaadistantsidel ning Robert Kompus (SK Elite Sport) teeb kaasa teivashüppes ja jooksualadel.

Vaata täielikku osalejate nimekirja siit.

Võistlused algavad pühapäeval, 10.juulil kell 11.45 ning esmaspäeval, 11. juulil kell 11.00. Eesti meistrivõistluste käigus selgub ka järgmisel nädalavahetusel (16.-17. juuli) Vilniusesse U-18 ja U-20 Balti meistrivõistlustele sõitev Eesti koondis.

Toimetaja: Henrik Laever

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: