Järgmine Venemaa hokikoondislane on tagaotsitav

Kirill Kaprizov
Kirill Kaprizov Autor/allikas: SCANPIX/AFP

Reedel vahistatud Ivan Fedotov ei jäänud viimaseks hokistaariks, keda Vene armee ajateenistusest kõrvalehoidmises kahtlustab. Väidetavalt on Venemaal tagaotsitavaks kuulutatud ka NHL-i staar Kirill Kaprizov.

25-aastane Kirill Kaprizov, kes mängib USA hoki kõrgliigas, on The Athletic andmetel tagaotsitav, sest teda kahtlustatakse võltsitud sõjaväekaardi ostmises aastal 2017.

Vene meedia sõnul lahkus Kaprizov pärast möödunud nädalal puhkenud skandaali Fedotoviga Ameerikasse, kuid Kaprizovi koduklubi Minnesota Wild andmetel hokistaar USA-s ei ole.

Kaprizovi olukorraga kursis oleva allika sõnul lõppes vabastus sõjaväest 30. juunil.

Vene meedias levib ka intervjuu Kaprizovi isaga, kes kinnitab, et Kirill Kaprizovil ei ole sõjaväekaarti ning ajateenistuses ei ole ta käinud seepärast, et ta praegu õpib ja selle tõttu sai ajapikendust.

Allikate sõnul soovis Kirill Kaprizov NHL-is mängida juba viis aastat tagasi, kuid teda survestati Moskva CSKA-ga lepingut sõlmima. Väidetavalt olid survestajate hulgas ka Venemaa kõrged riigiametnikud.

"Kui see tuleb peamehelt (Vladimir Putin) ja ta ütleb, et Kirill ei kao kuhugi, siis Kirill ei kao kuhugi," ütles Vene allikas The Athleticule.

Tänu edukale koondisekarjäärile on Kaprizov mitu korda kätt surunud ka Vladimir Putiniga, kes on teatavasti suur hoki- ja spordifänn.

Vladimir Putin ja Kirill Kaprizov Autor/allikas: Grigory Dukor/AFP

Väidetavalt soovitati hokistaaril ebastabiilse olukorra tõttu Venemaal sel suvel Ameerikasse jääda, kuid hokitäht seda nõuannet ei järginud.

Kaprizov ja Fedotov ei olnud ainsad hokistaarid, kes otsustasid puhkuse ajaks Venemaale naasta. Paljud otsustasid siiski keeruliste olude tõttu kodumaal USA-sse jääda. NHL veel ei tea, kuidas mõjutab Vene mängijate kodumaale naasmine liigat, sest veel ei ole teada, kui paljud mängijad tagasi USA-sse pääsevad.

Toimetaja: Katariina Järve

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: