Juuniorid ja kuni 23-aastased ratturid lähevad Euroopa meistrivõistlustele

Eesti meesjuunioride koondis Paris-Roubaix’l pjedestaalil
Eesti meesjuunioride koondis Paris-Roubaix’l pjedestaalil Autor/allikas: James Odvart/DirectVelo

Juunioride ja kuni 23-aastaste maanteratturite koondised sõidavad treener Rene Mandri juhendamisel nädala lõpus Portugali, et võistelda Euroopa meistrivõistlustel.

Eesti naisjuuniorite koondist esindavad: Laura Lizette Sander ja Elisabeth Ebras. Meesjuunioritest astuvad võistlustulle: Romet Pajur, Oliver Rüster, Lauri Tamm, Aaron Aus, Oskar Küüt ja Markus Mäeuibo.

Naiste U-23 koondist esindavad Portugalis: Kristel Sandra Soonik, Aidi Gerde Tuisk, ja Elina Tasane. Meeste U-23 koondise eest sõidavad: Gleb Karpenko, Joonas Kurits, Madis Mihkels, Markus Pajur, Rait Ärm ja Artjom Köster.

U-23 koondise eest võistlev Madis Mihkels sõitis möödunud nädalal ka Poolas 33. Solidaarsuse ja Olümpiavõitjate velotuuril, kus jõudis avapäeval kahel etapil esikolmikusse.

Euroopa meistrivõistlustel maanteesõidus võisteldakse individuaalses temposõidus, segateatesõidus ning grupisõidus. Individuaalse sõidu ning teatesõidu distants on mõlemal vanusegrupil 22 kilomeetrit. 

Grupisõitudes läbivad naisjuuniorid 83,1 kilomeetri pikkuse distantsi ning meesjuuniorid 125,9 kilomeetri pikkuse distantsi. U-23 vanuseklassi grupisõidud on aga pikemad: naised sõidavad 104,5 kilomeetrit ning mehed 147,3 kilomeetrit.

Portugalis võisteldakse samal ajal ka maastikusõidus ning trekisõidus, mis toovad korraga riiki kokku üle kahe tuhande ratturi ning pea 30 000 pealtvaatajat.

Toimetaja: Katariina Järve

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: