Kivikas oli MM-i sprindis lähedal oma parimale kohale

Kenny Kivikas pärast finaali
Kenny Kivikas pärast finaali Autor/allikas: Sixten Sild

Taanis toimunud orienteerumise maailmameistrivõistluste viimasel päeval oli Kenny Kivikas lähedal oma MM-i sprindidistantsi parimale 19. kohale, kuid sai siiski 23. koha.

Orienteerumise MM-i viimasel võistluspäeval Taanis oli kavas individuaalne sprint. Vejle linnas toimunud võistluse hommikupoolses osas joosti eeljooksud, kust õhtusesse finaali pääsesid igast eeljooksust 15 paremat ehk kokku sai edasi 45 paremat meest ja naist.

Viiest startinud eestlasest kvalifitseerusid finaali oma eeljooksu 7. kohaga Kenny Kivikas ja 14. kohaga Hannula-Katrin Pandis. Finaali ei õnnestunud pääseda Ats Sõnajalal (oma eeljooksu 19.), Sergei Rjabõškinil (20.) ja Evely Kaasikul (17.).

Finaalvõistlus Vejle vanalinnas oli väga vaatemänguline ja pakkus palju põnevust. Kivikas läbis raja küll suuremate vigadeta, kuid jooksutempo ei olnud parimatega samast klassist. 4,3 km pikkusel rajal tuli tulemuseks 23. koht (+1.28), tema senine parim koht MM-i sprindis on 19. ja pärineb 2017. aastal Eestis toimunud MM-ilt.

Kivikas: "Hiljuti läbipõetud kerge haigus tundub olevat organismile oma jälje jätnud. Tervet MM-nädalat pingutada ei jõudnud. Finaalis lihtsalt ei olnud vajalikku võimsust, aga rada oli väga huvitav. Esimese hooga pakun, et lausa parim sprindirada, mida olen jooksnud. Nüüd tuleb kiiresti kohaneda metsas orienteerumisega, sest juba kuu aja pärast on ees Euroopa meistrivõistlused Eestis."

Meeste sprindikulla teenis valitsev tavaraja maailmameister, norralane Kasper Fosser ajaga 13.56. Hõbeda sai rootslane Gustav Bergman (+0.16) ja Belgiale tõi läbi aegade esimese MM-medali orienteerumises Yannick Michiels, kellel oli varasemast pagasis mitmeid esikuuiku kohti.

Naisteklassis tegi oma debüüdi MM-sprindi finaalis Hannula-Katrin Pandis. 3,8 km pikkusel rajal sai ta 41. koha ajaga 17.34 (+3.12).

Hannula-Katrin Pandis: "Raja algus oli rabe ja ma ei kohanenud kaardiga piisavalt kiiresti ja juba teel teise punkti jooksin keerulises piirkonnas tupikusse ja kaotasin palju aega. Edasi sain oma orienteerumise sujuma ja enam suuri vigu ei teinud. Füüsiliselt oli muidugi väga raske."

Naiste suurfavoriit ja 17-kordne maailmameister, rootslanna Tove Alexandersson, tegi mitu nii suurt orienteerumisviga, et teda ei päästnud seekord ka kiired jalad. Tuli leppida kuuenda kohaga ja jätta troon väljakutsujate pärale. Maailmameistriks tuli britt Megan Carter Davies ajaga 14.22. Hõbeda teenis šveitslanna Simona Aebersold (+0.06) ja pronksi võitis kaasmaalanna Alice Leake (+0.18).