Eesti jetisõitjad võtsid Poola EM-etapilt maksimumi

Mattias Siimann Poola GP-l
Mattias Siimann Poola GP-l Autor/allikas: Eesti Veemoto Liit

Möödunud nädalal sõideti troopikalises kuumuses jetispordi EM-sarja Poola GP. Eesti sportlased võtsid Poola GP-lt neli etapivõitu, kaks teist kohta ja kolm kolmandat kohta.

EM-sarjas toimus esimest korda Runabout Junior GP4 klassi sõit, kus osales ka kaks eestlast: Karl Kesküla ja Arti Mölter. Mõlemad noored on varem sõitnud nii kohalikke kui ka rahvusvahelisi võistlusi, aga tiitlivõistlustel olid nad stardis esimest korda. Terve võistluse jooksul kujunes välja kaks tõsist võistluspaari ning need olid tšehh Petr Dryjak ja Kesküla ning sakslane Maddox Reichardt ja Mölter.

Etapi esikohale tuli lõpuks Dryjak, teine oli Kesküla, kolmas Reichardt ning Mölter jäi kahepunktilise kaotusega neljandaks.

SKI Junior GP3.3 klassis tegi oma esimese stardi noorema SKI GP3.2 vanuseklassi neljakordne maailmameister Ander-Hubert Lauri. Esimene start Lauril ebaõnnestus ja konkurente tuli püüdma hakata sõitjaterivi keskelt. Hea sõit viis Lauri ungarlase Lajos Komonyi ja portugaallase Manuel Leite järel kolmandaks.

Teises sõidus oli start juba parem, kuid Komonyist eestlane mööda ei pääsenud ja tuli leppida teise kohaga. Kolmandas sõidus sai Lauri väga hea stardi ning juba sõidu alguses tegi turvalise vahe konkurentidega sisse ja võttis kindla võidu. Kokkuvõttes läks Poola GP võit Komonyile ja Lauri tuli vaid ühepunktilise kaotusega teiseks. Leitele kuulus kolmas koht.

Mattias Reinaas sõitis kaasa lausa kolmes võistlusklassis. Klassides SKI GP3 ja SKI GP2 tegi ta kolmest kolm ja võitis kõik sõidud, minnes maksimumpunktidega võimsalt EM-sarja liidriks. Esmakordselt osales Reinaas tiitlivõistlusel tippklassis SKI GP1.

Esimesesõidu rikkus Reinaasil aga veest impelleri vahele sattunud nöörijupp, mis ennast sinna kinni mässis ja sõit tuli katkestada. Teises stardis läks juba paremini ja ruudulipu langedes oli Reinaas neljas. Viimases sõidus tõusis veel koha võrra ja oli kolmas. Etapivõit läks soomlasele Severi Salonenile ja Reinaas tuli kokkuvõttes viiendaks.

Mattias Siimann on EM-tiitli jahil klassides Runabout GP2 ja Runabout GP4. Runabout GP2 klassis oli tema suurimaks konkurendiks poolakas Marcin Senda. kellele tuli alla vanduda ainult viimases sõidus. Etapivõit kuulus Siimannile, teiseks tuli Senda ja kolmandaks leedukas Mindaugas Jaciauskas.

Runabout GP4 klassis suutnud keegi Siimanni konkurentsis püsida. Kolmest sõidust kolm võitu andsid etapivõidu maksimum punktidega hispaanlase Alejandro Prats Palau ees. Siimann sõitis kaasa ka võimsaimas klassis Runabout GP1, aga kuna osaleti GP2 klassi jetiga, mida ei ole lubatud forseerida. siis jäi kiirusest konkurentidega võrreldes puudu. Hea sõiduga suutis ta kokkuvõttes välja sõita kuuenda koha.

SKI Ladies GP1 klassis pidas Jasmiin Üpraus korralikku lahingut prantslanna Virginie Moralesiga. Esimese sõidu võit andis kindlust eestlannale, kuid teises sõidus tuli tehnilise rikke tõttu katkestada ja punktide nulliring võttis võimaluse võidelda esikoha eest. Etapivõit läks Moralesele, teiseks tuli rootslanna Janina Johannson ja kolmandaks Üpraus.

Henri Koppas osales kahes võistlusklassides SKI GP2 ja Runabout GP4, millest edukamaks osutus SKI GP2. Kõik kolm sõitu suutis Koppas hoida kolmandat kohta ja kokkuvõttes teenis ta etapilt kolmanda koha. Runabout GP4 klassis tuli Koppas viiendaks.

Runabout Ladies GP4 klassis aga üllatas kõiki ja ka iseennast Annemarie Randla, kes hoolimata tagasihoidlikust algusest võttis ühepunktilise eduga etapilt kolmanda koha. Ajasõidust tuli viimane koht, kuna jett oli lekkima hakanud ja jooksis vett täis.

Startideks sai kõik õnneks korda. Viimaselt kohalt startides tegi Randla hea sõidu ja lõpetas neljandana. Teises sõidus tuli lausa kolmas koht ja veidi nihu läinud kolmanda sõidu kaheksas koht andsid etapi kokkuvõttes kolmanda koha. Etapivõit läks Tsehhi Nikola Dryjakovale ja teiseks sõitis ennast poolatar Amanda Karasek.

Jetispordi EM-sarja kolmas etapp toimub juuli keskel Portugalis.

Toimetaja: Henrik Laever

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: