Möödus 25 aastat matšist, kus Tyson hammustas Holyfieldi kõrvast

Evander Holyfield ja Mike Tyson
Evander Holyfield ja Mike Tyson Autor/allikas: SCANPIX / Reuters

Täna, 28. juunil 25 aastat tagasi toimus profipoksiajaloo üks kõmulisemaid matše, kui WBA raskekaalu tiitlimatš Evander Holyfieldi ja Mike Tysoni vahel sai tuntuks kui "hammustamisvõitlus" ("The Bite Fight").

Holyfield ja Tyson olid kohtunud ka seitse kuud varem ja siis peatas kohtunik 11. raundis matši ja kuulutas Holyfieldi võitjaks. Korduskohtumine Las Vegases 28. juunil 1997 oli jõudnud vaid kolmandasse raundi, kui juhtuski märgiline intsident.

Kui matši alguses domineeris Holyfield, siis kolmandas raundis alustas Tyson vihaste rünnakutega. 40 sekundit enne raundi lõppu Holyfield sidus, mispeale keeras Tyson oma pea Holyfieldi õla suunas ning hammustas tal kõrvast umbes tollise tüki välja ja sülitas selle põrandale.

Kohtumine katkestasti ja pärast mõningast nõupidamist otsustati määrata Tysonile karistuspunktid ja matšiga jätkata. Järgnenud sarnases sidumissituatsioonis hammustas Tyson Holyfieldi ka vasakust kõrvast, küll mitte enam lausa tükki välja. Raund poksiti aga sellegipoolest lõpuni.

Kui teistkordne hammustamine aga avastati, lõpetas kohtunik Mills Lane matši ja diskvalifitseeris Tysoni. Järgnesid rahutused asjaosaliste vahel, aga midagi hullemat enam ei juhtunud ja paarkümmend minutit hiljem kuulutati Holyfield võitjaks.

Pärast matši otsustati Tysoni trahvida kolme miljoni USA dollariga ja tema poksijalitsents tühistada, kuigi pisut enam kui aasta pärast tema õigused siiski ennistati. Tyson ise on hiljem sõnanud, et hammustas vastast, kuna eelnevalt oli Holyfield teda peaga löönud.

Pärast poksikarjääri lõppu on Holyfield ja Tyson siiski tunduvalt paremini läbi saanud ning 2009. aastal palus Tyson oma konkurendilt ka avalikult vabandust.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: