Selgusid Eesti paremad süstaslaalomi sõitjad

Nädalavahetusel toimus Sindi kärestikul Pärnu jõel rahvusvaheline süstaslaalomi võistlus Nordic Cup Estonia 2022, mille raames jagati välja ka Eesti meistrivõistluste medalid.

Lätis eelmisel nädalavahetusel alanud ja nüüd Eestisse Sindi kärestikule jõudnud karikavõistluste sõprussari Nordic Cup Canoe Slalom jätkub septembris Rootsis Falunis. Kahel võistluspäeval Sindis selgitati välja slaalomaerutamise paremik süsta- ja kanuuklassis, seda nii individuaal- kui ka meeskondlikus arvestuses. 

Nordic Cup Estonia mõõduvõtus võidutses mõlemal päeval nii kanuul kui ka süstal naiste individuaalarvestuses ülekaalukalt rootslane Alva Persson. Meesteklassides olid võidukad lätlased, kanuul Krišs Ozols ja süstal tituleeriti parimaks lätlane Ritvars Celmins, kes olid edukaimad mõlemal võistluspäeval. 

Eestlastest olid rahvusvahelises konkurentsis parimad naiste klassides esimesel päeval Marie Peiker, kes tuli teisele kohale ja sama tulemust kordas Kersti Pärnamägi teisel päeval. Meeste klassis õnnestus esimesel võistluspäeval poodi madalaimale astmele saada meeste ühekanuul Siim Peetrisel ja süstaklassis oli parim Tarmo Peiker, kes saavutas mõlemal päeval viienda koha. Kokku osales Nordic Cup sarja Eesti rahvusvahelisel võistlusel 62 aerusportlast. 

Tulemused Eesti meistrivõistluste arvestuses:

Meeste süstaklass: 1. Tarmo Peiker, 2. Siim Peetris, 3. Martin Peiker
Naiste süstaklass: 1. Kersti Pärnamägi 2. Marie Peiker 3. Marianne Klopets
Poiste süstaklass: 1. Martin Peiker, 2. Markus Soovares, 3. Artur Funkner
Tüdrukute süstaklass: 1. Marie Peiker

Võistluste peakorraldaja ja Eesti Aerutamisföderatsiooni juhatuse liikme Siim Peetrise sõnul sujusid Sindi kärestikul süstaslaalomi võistlused vaatamata väga kuumale ilmale edukalt. Sel suvel on veel tulemas rahvusvahelised süstaslaalomivõistlused Sindis augustikuus.

Tori vallavanem Lauri Luuri sõnul luuakse kärestikukeskuse valmimisega kõik vajalik rahvusvaheliste võistluste korraldamiseks ning treeningtegevuse läbiviimiseks. "Siin saavad sirguda ka meie noored süstaslaalomi sportlased Sindi linnast ning Tori vallast," sõnas Luur.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: