Eesti noored maastikuratturid esinesid taas hästi Rootsi XCO karikaetapil

Maastikuratturid
Maastikuratturid Autor/allikas: Eesti Jalgratturite Liit

Eesti noored maastikuratturid käisid 9.– 20. juunil Porter Racing treenerite Janek Järva ja Andrus Konga juhendamisel Rootsis uusi oskusi ja kogemusi hankimas. 18. juunil toimunud Rootsi olümpiakrossi karikasarjas sai Sebastian Suppi kolmanda koha.

Oli suur rõõm näha, et Eesti tasasel maal sirgunud noored suutsid Rootsi noortele võistlustel väärilist konkurentsi pakkuda. 18.juunil toimunud XCO Rootsi karikaetapil oli võistlustules kümme Eesti noorsportlast. Talispordisõpradele tuttav Faluni keskus pakkus rohkete tõusumeetritega väga tehnilist rada, mis kõik sõiduoskused ja mäkketõusuvõimekuse maksimaalselt proovile pani.

M-14 vanuseklassis pälvis Sebastian Suppi CFC Spordiklubist kolmanda koha, kaotades liidrile Valdemar Carlsson Steenile veidi alla poole minuti. Hugo Hendrik Orav Porter Racingust sai kuuenda koha, Egert Tammeleht 22., Marten Konga 34., Kristo Õruste 43. ja Niklas Lond 44. koha. M/N-14 distants koosnes kolmest 2,5 kilomeetri pikkusest ringist ja tõusumeetreid kogunes sellel distantsil 330.

N-14 vanuseklassis lõpetas Loore Lemloch CFC Spordiklubist viienda kohaga. Berit Grünberg Porter Racing meeskonnast oli 12.

M/N-16 12 kilomeetri pikkuse raja peale kogunes tervenisti 560 tõusumeetrit. Riko Tammepuu CFC Spordiklubist teenis 14. koha, samal distantsil tüdrukute seas sõitis Mariann Koik Porter Racingust välja 12. koha.

Kõik tulemused on nähtavad siit.

Mere taga tutvuti kohalike radadega ning võeti sealsete noortega mõõtu Rootsi olümpiakrossi karikasarja võistlustel. Samal ajal toimus Falunis jalgrattanädal koos näidistreeningutega, mida juhendasid oma ala tipud. Ühistreening tehti endise 4X distsipliini mäestlaskumise maailmameistri Felix Beckemaniga, kes jagas mitmeid näpunäiteid, kuidas tehniliselt keerukaid elemente kiiremini ja sujuvamalt läbida. Lisaks saadi häid kontakte ja kutse pikemalt selle kandi rikkalikke maastikurattavõimalusi kogema tulla. Väikelinnas on lisaks muudele spordiareenidele olemas nii BMX hall kui sisetrekk. Maastikurattasõit on Faluni noortel ka kehalise kasvatuse kavas ja seega igapäevane loomulik liikumisharrastus.

Toimetaja: Janno Joala

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: