Vägivallas süüdistatud Itaalia tippsprinterit ähvardab vangla

Mario Cipollini
Mario Cipollini Autor/allikas: SCANPIX / imago

Endist Itaalia tippratturit Mario Cipollinit süüdistatakse (lähisuhte)vägivallas ja ebaseaduslikus jälitustegevuses ning prokurör küsib talle Lucca kohtus kahe ja poole aasta pikkust vanglakaristust.

Praeguseks 55-aastase Cipollini eksabikaasa Sabrina Landucci süüdistab kunagist profiratturit enda ründamises 2017. aasta jaanuaris. Cipollini olevat haaranud teda kaelast ja surunud vastu seina, mille järel pöördus Landucci erakorralise meditsiini osakonda.

Ka süüdistab Landucci eksabikaasat enda ja oma elukaaslase Silvio Giusti ähvardamises, samuti olevat endine sportlane teda relvaga sihtinud ja jälitanud. Cipollini ise on kõiki süüdistusi eitanud ja saab öelda oma lõppsõna 13. juulil toimuval istungil. Lisaks vanglakaristusele küsib hageja 80 000 eurot kompensatsiooniks.

Seaduse järgi võib endine jalgrattur minna kuni kuueks aastaks trellide taha, aga prokurör Letizia Cai on palunud määrata siiski kahe ja poole aasta pikkuse vanglakaristuse.

Intevjuus väljaandele Gazzetta di Luca kirjeldab Cai kohtualust kui äärmiselt vägivaldset, äärmiselt ohtlikku ja äärmiselt valelikku meest. Samuti olevat Cipollini soovinud kontrollida seda, kuidas abikaasa riietub ja kus käib.

Landucci oli Cipolliniga abielus aastatel 1993-2005. Paaril on kaks ühist last. Kuigi võimude juurde pöördus naisterahvas 2017. aasta intsidendi tõttu, siis ütluste kohaselt algas vägivald juba abielu algusfaasis.

Pärast 2017. aasta jaanuari rünnakut olevat Giusti läinud oma partnerit kaitsma, aga Cipollini olevat viimast ähvardanud: "Sa oled mittekeegi ja mitte midagi väärt, aga mina olen Cipollini. Ühel päeval ärkan kell viis ja ma soovin teha nii, et mitte keegi sind ei leia, mul on sõpru kõikjal."

Cipollini kohtuprotsess algas 2019. aasta märtsis, kuid seoses Cipollini haiguste ja koroonaviiruse asjaoludega on selle läbiviimine pidevalt viibinud.

Sajandivahetuse kandis maailma paremate sprinterite hulka kuulunud Cipollini võitis Tour de France'il 12, Vueltal kolm ja Giro d'Italial lausa 42 etappi. Kolmel korral Giro ka punktiarvestuses kinni pannud itaallane tuli 2002. aastal maantee grupisõidu maailmameistriks.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: