Viljandis toimunud Eriolümpia Euroopa jalgpalliturniiri võitis Aserbaidžaan

{{1654970580000 | amCalendar}}
Foto: Marit Stepanova

Viljandis toimunud Eriolümpia Euroopa 5x5 jalgpalliturniiri võitis kõrgemas seltskonnas Aserbaidžaani koondis.

Kahes divisjonis osales kokku kümme võistkonda ning kõrgemas divisjonis järgnesid Aserbaidžaanile Leedu, Ungari, Horvaatia ja Belgia. Teises divisjonis teenis esikoha Taani võistkond, kellele järgnesid Läti, Tartu Tähed, Valga ja Tartu Noored. Mõlemas divisjonis lõppes esikohamäng 3:0.

"Kõik sujus suurepäraselt, korraldus oli kompaktne, ilm toetas kõiki tegevusi, Euroopa katusorganisatsiooni esindajad jäid meie tööga väga rahule," rõõmustas peakorraldaja Siret Kruk pressiteate vahendusel.

JK Viljandi Tulevik juht ja korraldusmeeskonna liige Rain Tölpus oli rahul algust lõpuni. "Hea alguse andis õige tasemega võistkondade gruppidesse paigutamine. Terve turniiri ajal valitses sõbralik-sportlik meeleolu nagu Viljandile kombeks. Tugev side Eesti Jalgpalli Liiduga andis samuti kindla tunde," lausus ta.

Eriolümpia on ülemaailmne spordi- ja heategevusorganisatsioon intellektipuudega inimestele. Organisatsiooni suur eesmärk on kaasata erivajadusega inimesed ühiskondlikku ellu ja pakkuda neile jõukohaseid sportlikke treenimis- ja võistlemisvõimalusi, leida üles nende anded ja keskenduda nende tugevatele külgedele.

Viljandi turniiri korraldas Eriolümpia Eesti Ühendus koostöös Eesti Jalgpalli Liiduga.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: