Ahistaja ohvriks langenud tippvõimlejad nõuavad FBI-lt miljard dollarit

Simone Biles, McKayla Maroney, Aly Raisman ja Maggie Nichols
Simone Biles, McKayla Maroney, Aly Raisman ja Maggie Nichols Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS

USA koondise arsti Larry Nassari poolt ahistatud tippvõimlejad plaanivad kohtu kaudu FBI käest miljard dollarit nõuda.

Hagejad väidavad, et FBI käsitles valesti usaldusväärseid kaebusi Nassari seksuaalsete rünnakute kohta. Kaebajate hulka kuuluvad ka olümpialt iluvõimlemises kulla võitnud Simone Biles, Aly Raisman ja McKayla Maroney, vahendab BBC.

Nassar kannab võimlejate ahistamise eest kuni 175-aastast vanglakaristust. Agentuur leidis, et FBI eiras Nassari kohta esitatud väiteid ja tegi juba uurimise varajases faasis vigu.

"Minu kaasvõitlejaid ja mind ennast reetsid kõik institutsioonid (USA olümpiakomitee, USA võimlemisliit, FBI, justiitsministeerium), kes pidid meid kaitsma," ütles olümpiakulla võitnud Kayla Maroney oma avalduses.

Kaks nädalat tagasi otsustas USA justiitsministeerium mitte anda süüdistust kahele FBI agendile, keda süüdistati uurimise vääras korraldamises.

Hagejad nõuavad erinevaid kahjusummasid, kuid nende nõuete kogusumma on eeldatavasti rohkem kui üks miljard dollarit, kirjutab BBC.

Seaduse kohaselt on FBI-l kuus kuud aega väidetele vastamiseks. Sõltuvalt FBI vastusest, võib järgneda kohtuprotsess.

Toimetaja: Janno Joala

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: