Eesti XCO neljandal etapil võidutsesid eliitklassides Mõttus ja Ärm

Rait Ärm
Rait Ärm Autor/allikas: Eesti Jalgratturite Liit

Husqvarna Eesti olümpiakrossi karikasarja neljandal etapil võidutsesid eliitklassides Mari-Liis Mõttus ja Rait Ärm.

Põleva Kivi XCO võistluspäev algas soodsalt, sest Kiviõlis traditsiooniks saanud vihmast võistluspäeva õnneks ei olnud. Hea ilm tegi ka rajaolud kiiremaks, erinevalt varasematest aastatatest. Võistlussõidud toimusid 4,1 km pikkusel ringil stardi ja finišiga Kiviõli Seikluskeskuse ees.

Päeva alustasid M/N 10 ja M/N 12 vanuseklassid. Kõige noorematel tuli läbida kolm ringi. Võitjateks tulid vanuseklassides N10 – Isabel Kiis, M 10 – Kaarel Laansoo, N12 – Marta Mõttus ja M12 – Uku Järv.

Päeva teises stardis oli N/M 14 võistlusklassis 41 osalejat. Sõideti 3,4 km pikkusel ringil, millel oli arvestatavad 130 tõusumeetrit. Põnevas võistlusrivis tuli esimesena üle finišijoone Hugo Hendrik Orav ja neidudest oli kiireim Loore Lemloch.

Kolmandas stardis olid esindatud M/N 16 ja NJ. Kiiret minekut näitas Matthias Mõttus, kelle ringiaeg 13.16 on arvestatav ka eliitklassis. Neidudest oli kiireim Maribel Rannala ning naisjuunioritest Marii-Isabel Allikberg.

Meeste eliitklassis võidutses ülivõimsalt Rait Ärm, kes oli võitmatu ka 20. Rapla Rattamaratoni GP-l. Ärm tegi oma kiireima ringiaja viimasel ringil. Temale järgnesid meeste arvestuses Kirill Tarassov ja kolmandana lõpetas Imre Ojavere. Naiste arvestuses olid kiireimad Mari-Liis Mõttus, teiseks tuli Merili Sirvel ning kolmandaks Laura Lepasalu.

Seeniorite klassis oli paremusjärjestus endiselt sama. Ojavere, Malva ja Epneri seeniorklasside võite keegi rikkuda ei suutnud.

Võistlusele olid osalema tulnud ka üheksa Ukraina noorsportlast koos treeneriga. Noored, kes on vanuses 12-16 aastat, said kolm võistlejat pjedestaalile. Tavaliselt pole nad Ukrainas XCO formaadis võistelnud. Sel nädalal Kiviõlis peetud minilaagrit toetasid rattaklubi ja eraisikud. Arvestades nende erinevat tausta, tegid nad kõik väga head sõitu.

Kõik tulemused on leitavad siin.

Järgmine Husqvarna olümpiakrossi etapp peetakse Valgehobusemäel 3. juulil.

Toimetaja: Janno Joala

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: