Brasiilia vajas Jaapani alistamiseks penaltit, Neymar läheneb Pele rekordile

Neymar
Neymar Autor/allikas: SCANPIX / Reuters

Poole aasta pärast toimuvaks jalgpalli MM-finaalturniiriks valmistuv Brasiilia koondis alistas Tokyos peetud kohtumises Jaapani 1:0.

Brasiilia oli esimesel poolajal selgelt domineerivam, aga teisel poolajal sai ka Jaapan paremini mängu sisse.

Kohtumise ainsa värava lõi 77. minutil penaltist Neymar, kes tõusis nüüd kolme värava kaugusele Pele rekordist. Pele lõi karjääri jooksul Brasiilia koondise eest 77 väravat, Neymaril on hetkel kirjas 74 tabamust.

Neli päeva varem Lõuna-Korea koguni 5:1 alistanud Brasiilia koondis mängib Katari MM-il G-grupis koos Šveitsi, Serbia ja Kameruniga. Jaapanil on E-grupis vastasteks Saksamaa, Jaapan ja kas Costa Rica või Uus-Meremaa.

Veel MM-finaalturniiriks valmistujate seas sai Lõuna-Korea koondis jagu Tšiilist 2:0, Mehhiko ja Ecuador ning USA ja Uruguay viigistasid 0:0.