Warriors viigistas kindla võiduga NBA finaalseeria

Stephen Curry võidu järel Jordan Poole'i kallistamas.
Stephen Curry võidu järel Jordan Poole'i kallistamas. Autor/allikas: SCANPIX/AP

Korvpalliliiga NBA finaalseeria teises kohtumises jäi Golden State Warriors kodusaalis peale 107:88 ja viigistas seeria Boston Celticsiga 1:1 peale.

Tasavägiselt kulgenud esimese poolaja võitis Warriors 52:50, teist poolaega aga alustati 7:0 spurdiga. Korra suutis Celtics tulla veel kuue punkti kaugusele, kuid viimasele veerandajale mindi Warriorsi 23-punktilises paremuses. Neljanda veerandi alguses kasvatas Warriors edu juba 29 punktile, lõpuks võttis kodumeeskond 19-punktilise võidu. Teisel poolajal jäi Warriors peale 55:38.

Stephen Curry tõi üleplatsimehena Warriorsile 29 punkti, Jordan Poole lisas 19 ja Kevon Looney 12 punkti. Celticsi parim oli Jayson Tatum 28 punktiga.

Nelja võiduni mängitav seeria siirdub nüüd kaheks mänguks Bostonisse.